Filmas "Jėzus" (lt)

Filmo režisierius Džonas Heimanas nufilmavo daugiau nei 30 filmų ir gavo daug apdovanojimų už savo darbus. Filme apie Jėzų jis norėjo kuo tiksliau paskleistį gerąją žinią apie Dievo sūnų, atkurti pirmojo amžiaus Palestiną. Jis nusprendė, kad Evangelija pagal Luką duoda stiprų, pilną ir patikimą scenarijų. Beje, tokia idėja prieš jį niekam nekildavo. Heimanas manė, kad Luko Evangelija turi daug privalumų: ji tiksli dėl detalių, istoriškumo, puikiai aprašo Jėzaus Kristaus tarnavimą ir atskleidžia jo mokymą. Evangelija pagal Luką pripažinta mokslininkų, tyrinėtojų ir religinių veikėjų, kaip išsamiausias biblinis pasakojimas, kuris atskleidžia daugiausiai įvykių iš Jėzaus gyvenimo.

Filmas "Jėzus" rodo Kristų visai ne kaip mistinį herojų, kaip kad mėgdavo vaizduoti kiti režisieriai. Jėzus rodomas kaip pasiekiamas, artimas.

Filmavimas užtruko 7 mėnesius, kiekviena scena nufilmuota būtent ten, kur vyko veiksmas prieš daugiau nei 2000 metus. Daugiau nei 9 metų prireikė tam, kad filmas būtų kuo tikroviškesnis. Vyko tyrinėjimai, pasiruošimas filmavimui, buvo įkurtos specializuotos dirbtuvės, kurios gamino 1 amžiaus drabužius, keramiką ir meno kūrinius. Filmavimo metu buvo transportuojamas zooparkas ant ratų. Daugybėje kaimų ir miestų buvo demontuoti matomi elektros stulpai ir laidai. Viskas tam, kad būtų sukurtas toks vaizdas, kokį matė Jėzus, vaikščiodamas dulkėtais keliais.

Reikėjo surasti 5000 žmonių, kurių veidai būtų panašūs į tuos, kurie gyveno prieš 2000 metų. Atsakingas už paiešką pasakė: "Radau žmones su veidais, vargu ar pasikeitusiais per daugybę amžių".

Kiekvienas filmo dalyvis (45 pagrindinių aktorių ir 5000 epizoduose) turėjo perskaityti 3 dokumentus: 132 puslapių scenarijų, tyrinėjimo dokumentą, ir evangeliją pagal Luką.

  • Filmas parodytas daugiau nei 6 milijardus kartų
  • Išverstas į beveik 1000 pasaulio kalbų
  • Nėra amžiaus apribojimų

Žiūrėti pilną filmą lietuvių kalba:

Komentarai

calama portretas

Labai aciu uz filma! Ar tai legali versija?
Mavros Gatos portretas

Prašom, o dėl legalumo - ką turi omeny?
tomasss portretas

sventas sventas sventas viespats galybiu dievas,pilnas yra dangus ir zeme jo garbes,osana aukstybese
dankezas portretas

„Jei kas nemyli Viešpaties Jėzaus Kristaus, tebūna prakeiktas! Mūsų Viešpatie, ateik!“ jei ji nuosirdzeei mylesi korintieciams 16 22