Joga sveikatai
 → Jogos pratimų kompleksas
Šių pratimų apraрymas (kaip daryti)

39. Stovėjimas ant galvos

Stovėjimą ant galvos (ir modifikuotą ir pilną) atlikite vieną kartą, iš pradžių 15 sekundžių, vėliau kas pratimų savaitę pridėkite 15 sekundžių, kol nepasieksite 3 minučių.
Torėkite šalia laikrodį, kad galėtumėte kontroliuoti laiką.

Jeigu jus abėjojate dėl savo sugebėjimo išlaikyti pusiausvyrą, naudokite sieną kaip atramą. Būdami 15 cm atstume iki sienos, jūs galėsite išlaikyti pusiausvyrą, jeigu per daug atsilenktumėte padėtyse 6, 7 arba 8.
Jeigu jūs naudosite sieną, atremdami kojas ir nugarą, pabandykite keletą kartų atsispirti nuo jos kojomis ir pasistenkite išlaikyti pusiausvyrą.

Jeigu turite širdies problemų arba aukštą kraujospūdį, prieš atlikdami pratimą pasikonsultuokite su gydytoju.

Stovėjimas ant galvos atstato energiją ir aktyvuoja galvos smegenų nervinius centrus, leidžia palaikyti proto žvalumą, perspėja ir sustabdo plaukų iškritimą, gerina veido spalvą. Pratimas taip pat gerina regėjimą ir klausą.
1 ,  . Atsisėskite ant kulnų ir sunerkite rankas.  

2 , . Pasilenkite į priekį ir padėkite alkūnes ant grindų.  

3 . Nuleiskite galvą ant grindų.  

4 ,  , . Atsiremdami į galvą ir alkūnes, ištieskite kojas ir aukštai pakelkite dubenį.  

5 ,   . Priartinkite kojas mažais žingsneliais prie galvos, kad keliai atsidurtų kuo arčiau krūtinės.  

6 .  . Atsispirkite kojų pirštų galais nuo grindų ir perneškite kūno svorį ant rankų ir galvos. Kojas laikykite sulenktas.  

7 .   ,  .  ,    . Pakelkite sulenktas kojas, kaip parodyta. Tai yra modifikuotas stovėjimas ant galvos, kurį reikia atlikti pradžioje.
Nesistenkite ištiesti kojas, kol visiškai neįvaldysite šitos pozos.
 

8 ,  7   ,   .    . Pasiruošę atlikti pilną stovėjimą ant galvos, tęskite iš 7 pozicijos: lėtai ištieskite kojas, kol liemuo ir kojos neatsidurs vienoje vertikalioje tiesėje. Nereikia skubėti, atliekant pilną stovėjimą.  

412221323a23b8363251561617373940


Joga sveikatai