Interviu krūva. Susipažinkime

Siūlau pabendrauti ir geriau susipažinti. Kiekvienas narys galės atsakyti į kitų klausimus. Jeigu jūs norite, kad nariai užduotų jums klausimus, o jūs pasiruošę atsakyti, reikia padaryti štai ką:

Palikite komentarą šiai forumo temai. Maždaug tokį: "Esu Zigmas iš Palangos, 32 metai, galite užduoti man bet kokius klausimus apie buriavimą, badavimą ir jogą". Nariai galės klausinėti, o Zigmas jiems atsakys.

Tik stebėkite, kad nesusigriautų komentarų struktūra: norintis atsakyti kitiems komentuoja forumo temą ("Komentuoti straipsnį"), klausinėtojai -- komentuoja to žmogaus komentarą ("atsakyti į komentarą"), o Zigmas atsako ne į forumo temą, o į kiekvieną komentarą (irgi "atsakyti į komentarą").

P.S. Manau logiškai atėjo laikas tokiam susipažinimui, nes atsiranda daug asmeninių komentarų, bet bendruomenės jausmas svetainėje dar ne visai susiformavęs.

Mavros Gatos portretas

Rodau pavyzdį ir pradedu bendravimą. Esu Romanas iš Visagino. Man 23 metai. Esu Jogos sveikatai kūrėjas ir redaktorius. Norėčiau atvirai atsakyti į klausimus, susijusius su svetaine Joga sveikatai.

(Jeigu turite man klausimų, spauskite "atsakyti į komentarą". Jeigu norite, kad jums užduotų klausimus, palikite analogišką komentarą po užrašu "Komentuoti straipsnį").

mindaugas02 portretas

Sveiki,
Labai norėčiau sužinoti apie maistą ir gyvenimo būdą
Dėkingas

Fata Morgana portretas

Prisijungiu :) Esu Santa, Vilnietė. Man 24 m. Praktikuoju B.K.S. Ajengaro jogos sistemoje. Į šią svetainę atėjau ieškodama šaltinių apie sveiką mitybą, vegetarizmą, o radusi tiek bendraminčių pasijaučiau "kaip namie" ir tapau nuolatine lankytoja :) Pradėjau neseniai, dabar tik renku žinias, tad galiu nebent pasidalinti savo patirtimi.

Nikole portretas

As taip pat prisijungiu.. :) Esu Renata is Kauno, man 34 m. Jau virs metu laiko praktikuoju joga ir domiuosi viskuo, kas su ja susije. Ieskodama informacijos apie tai, atradau ir si puslapi, kuris labai patiko. Tikrai labai noretusi pabendrauti su besidominciais joga zmonemis ir pasidalinti patirtimi..

mindaugas02 portretas

Šaunu,kad čia galima rasti bendra minčių ,džiaugiuosi....
Apie joga buvau ankščiau girdėjau,bet nesidomėjau ....,mokausi
soc.darbo spec.,man buvo paskaitos ir egzaminas.Labai susidomėjau...
domina- maistas ir gyvenimo būdas

mindaugas02 portretas

Tat gerb.Renata iš Kauno,papasakokite apie maistą ir gyvenimo būdą

simagni portretas

Esu Inga is Kauno, Ciguna praktikuoju daugiau kaip penki metai.Pradedu jausti poveiki .Noriu pasidalinti mintimis apie tai, kad pradejus nereikia sustoti, nesvarbu kokia tai sistema-visos jos veda i tobulejima.O merginoms ir motedims noriu pasakyti, kad joga veda dar ir i gera isvaizda ir atjaunejima.Sekmes brangiosios.

Atmananda portretas

Labas esu Edmundas, šiame puslapyje esu prisiregistravęs daugiau nei trys metai. Tikrai smagu kad toks puslapis yra kur gali rinktis jogos ir kitų sveikatinimosi metodų mylėtojai. Aš savęs jogu nelabai pavadinčiau (kaip pas mus įprasta), pratimus darau minimaliai, as labiau esu Karma jogas su Gjana jogos priemaišomis. 

Agne16 portretas

Laba diena.

Aš Agnė T. iš Vilniaus. Joga (pagal įvairias knygeles) savarankiškai užsiimu nuo 14 metų, nes man tai iškart patiko. pajutau, kad tai mano, ir jau daugelį metų be jogos asanų ciklo (kuris, mano nuomone, tinka man) nepradedu nė vieno ryto.

Dar atlieku dzen nusilenkimus - nuostabus dalykas, paprasta ir superefektinga, teikia daugybę energijos, blaivaus mąstymo, tvirtumo. Kartoju mantrą.

Šiaip esu labai visuomeniškas ir šiuolaikiškas žmogelis. Na, tokia menininkė-realistė. Patinka hard-rock'as ir meditacinė muzika (indų ragos, pvz.). Rašau daug. Skaitau. Filmus žiūriu.
Labiausiai myliu Gamtą ir visus jos padarėlius - mūsų brolius, kuriuos, manau, mes, Homo sapiens, privalome globoti, jei jau taip pretenduojame būti šios planetos "karaliais". Vargšė planeta...Na, ir teko jai "valdovai"... Bet gal dar spėsime išgelbėti jos ekologinę sistemą ir tuos gražius miškus, pievas, gyvus padarėlius, bent jau reikia stengtis iš visų jėgų, manau, tai MŪSŲ KARTOS MISIJA. Manau, kad žalioji ekologinė misija šiuo metu pasauliui svarbiausia.

Tai tiek, kol kas. geros Jums, nuostabios, žalios, švarios vasaros ir puikių draugų - žmonių, gyvūnų, augalų.

OM TAT SAT - "Tebūnie taip".

mindaugas02 portretas

Labai šaunu Agne iš Vilniaus,
Labai įdomus Jūsų laiškas,aš tik šiandien prisijungiau tai esu naujokas ir labai emociškai reguoju į laiškus

Indija portretas

Nusprendžiau ir aš prisistatyt.
Esu Indija iš Vilniaus.
Mokausi y23 ir dar nebuvo dienos ,kad gailėčiausi, jog pasirinkau būtent šią, o ne kitą sistemą. Pradėjau realiau vertinti savo fizines bei protines galimybes bei vienokių ar kitokių pasirinkimų, veiksmų, siekių ir tikslų realumą.
Esu lakto vegetarė, bet jaučiu, kad ateina persilaužimas į veganizmą.
Nesiekiu jokio "jogiško" idealo, iki šiol darau daug dalykų, kurių neturėčiau daryti, savo ydas naikinu po vieną tuomet, kai jas pilnai suvokiu ir suprantu.
Manau, kad bet kokia jogos praktika turi būti praktikuojama tik tuomet, kai nebelieka alternatyvų gyventi kitaip ir kai žmogus atmeta bet kokius vaidinimus, plepalus ir įvaizdžius, religinę pompastiką, svetimas patirtis ( ir iš jų išplaukiančią saviapgaulę). Man joga yra priemonė, būdas ir metodas, o ne nusilenkinėjimas kokiam nors svamiui ir apsikaišymas gražiais paveiksliukais bei rytietiška atributika.
Hobiai-knygos, muzika, Indija. Esu būsima Hindustano regiono specialistė, todėl dažnai protinu žmones, kliedinčius apie Oriento egzotiką ir dvasią, besišvaistančius sanskrito formulėm bei karmom, budizmais, Krsna ir nušvitimais.Niekuomet nesiekiu ką nors įžeisti, noriu tiesiog suteikti tikslesnės, pagal savo galimybes, informacijos ir užkirsti kelią nusišnekėjimui. Mokausi sanskrito ir hindi kalbų, kartais linkstu į filologinį preciziškumą, todėl nepykit, jei prisikabinu prie kokio nors vieno žodžio ir , jūsų akimis, per daug kritikuoju.

Smagus šitas saitas, geri žmonės čia renkasi, nors yra tik keli, kurių pateikiama informacija, asmeniškai man, yra vertinga.

Būkit, tobulėkit, atmeskit visa, ką žinojot, ir sužinokit iš naujo.

Jūsų Indija

:)

mastercu portretas

Taip,eilinį kartą įsitikinu,koks yra teisus Andrejus Siderskis...

shanti portretas

labas visiems. aš norėčau pabendrauti su žmonėmis kurie jau susigyvenę su joga..nes aš rinkau tik duomenis apie tai, skaičiau straipsnius bet dar niekaip nzn nuo ko pradėti naują gyvenimą kartu su joga. o naujo gyvenimo labai noriu, nes suvokiau kad noriu atsikratyti blogu minčių, jausmu. savo išsivalimo kelių pagalba - gimti iš naujo... laukiu laiškų
sackovaite@gmail.com

Dumelis portretas

Jei pastebesit kas as toks, butinai parasykit, busiu labai derkingas.

Fox portretas

Sveiki. Esu žmogiško pavidalo butybė, su man išrinktu vardu ir kažkieno nustatytu skaičiumi metų. Linkiu visiems pasiekti savo viršūnes, kurios kaip paaiškės vėliau bus tik naujų viršukalnių papėdės. Joga domiuosi tiek kiek tai man tika, arba kiek aš tam tinku. (tikrai nedaug). Džiaugiuosi galintis stebėti masinio prabudimo ženklus ir būti kad ir maža šio proceso dalimi. Domiuosi viskuo, kas didina mano samoningumą.

Dumelis portretas

:)

delvita portretas

sveikas durneli! (nepatogiai pasijauciu i tave taip kreipiantis)

Tad pastebejau tave, nes lb prajuokinai savo pasakymu"jei pastebesit mane, parasykit.." :))

O kodel pasivadinai durneliu? koks motyvas? Nejau save tokiu laikai? Ir apie ka noretum kad parasytume?
Jei parasei sicia, vadinas nori demesio, o kokio? Ka pats gali parasyti, ir kokiu rasliavu lauktum?

Tik jei atrasysi, nustok pokstauti. :)

Solaris portretas

Pirmą kartą aš irgi taip pat perskaičiau Dūmelio pseudonimą. Tai natūralu, nes mūsų protas turi kažkaip interpretuoti tą "shwepliarashtishka" raštą - kad gautume mums jau žinomus žodžius. Šiuo atveju "rn" derinys panašesnis į "m", nei "ū" į "u".

delvita portretas

Sveikas Soliari!
Labai dekui uz paaiskinima, truputi nuraudau del savo zioplumo, bet juk suklysti, buti netobulu labai zmogiska ?
:)

delvita portretas

Dumeli, taves cia ne kvapo, o toks populiarus pastaruoju metu pasidarei!
Atsiprsau uz tavo "vardo" iskreipima, idomu, ar cia tik pirmas kartas i tave taip adresuotas?

p.s. "Dumelis" - sitaip daug geriau! :lol:

delvita portretas

labas naktis Fox!
o kas didina tavo samoninguma? Ar klausimelis i tema?
Aciu, kad ir koks atsakymas bebutu! :)

tik siandien netycia aptikau jusu saunia kompanija ir pasnekesius, tad dar mokausi.

delvita portretas

Sveiki visi entuziastai!
Pastebejau, kad anksta man ten kur dabar esu. Toks nepasitenkinimas.. Kad nerandu supratimo nei tarp artimuju nei tarp socialines aplinkos zmoniu. Galu gale tas jausmas privercia uzsiciaupti ir gyventi savo vidini pasauli..,bendrauju su aplinka tik tiek kiek neisvengiama, bet juk taip irgi negerai. Jeigu mes esame is sviesos, tai kas kisa ugnies/sviesos zidini po lova? Visi ji stato ant stalo, ar kokioj matomoj prieinamoj vietoj, kad sviesa pasiektu kiekviena panorusi susilti. Tad suprantu, kad reikia krauti akumuliatoriu, ir istraukti save be baimes buti pajuoktai, ir statyti ant stalo.. Zodziu, nebijoti buti durnelei. Ech Durneli, dabar suprantu, kodel pasivadinai tokiu niku "Durneliu" !!!
Bene busi is neatrastu draugu tarpo? :D

O jei tikrai, ieskau harmonijos, padrasinimu, noriu tos sviesos, apie kuria kalbate auksciau, ir jei jos turiu kazkiek lycnos, tai mielai pasidalinciau su norinciais irgi !!
Neieskau bendrakeleiviu, ieskau bendraminciu! O gal abu atvejai geri, juk bendrakeleiviai betkuriuo metu gali patapti ir bendraminciais? Nesidomiu pavirsiaus dulkemis(zerintys pasaulio blizguciai), ieskau gilesnes gyvenimo prasmes. Ir suprantu, kad didziausia gyvenimo prasme yra vykdyti Motinos Gamtos (Kurejo) valia. Tik kartais taip nelengva. Bet juk gyvenimas ir yra kova, ne su aplinkiniais, bet su savim paciu. Kada sugebi nugaleti savo ego, ir daryti tai, ka zinai esant teisinga, o ne tai kas lengviau, nes neretai pasirenkam kas lengviau, o ne kas butu teisingiau. Ar as klystu? Ir aplamai, ar as cia pataikiau?
Apie joga zinau tik tiek, kiek begiodama parke aptinku jogos atstovu besimankstinant.. Kadangi atradau si saita, dabar daugiau susipazinsiu. :)

Fox portretas

delvita

Labas:) Klausimėlis į temą:) Pradžiai pasakysiu tiek, kad prie mano samoningumo didinimo prisideda pastabumo ugdymas. Prie to pačio pridursiu, kad kito pašnekovo, kurį tu "palabinai" pirmą, nikas tikrai kiek kitoks:)

delvita portretas

Laba diena Fox!

aciu uz atsakyma, ir pastabuma. Truputi susiguziau del savo klaidos, ir tuo paciu smagiai prisijuokiau is juokingos situacijos. :D

Dumelis portretas

Būk pasveikinta delvita
ir kiti :)
Pastabumas duoda galimybe atsikratyti atsiprašinėjimo. Pykt tikrai negalėčiau ir už durnelį, nedidelis čia ir skirtumas, kai didžiąją savo gyvenimo dalį toks ir buvau. Dumeliu pasivadinau, lyg ir atsitiktinai, jei tikėti atsitiktinumu :), o gal dėl to kad jis buvo mano mokytojas, dauguma mano suvokimu yra jo pagalba. Viskas laikina ir šis pseudo taip pat, nesureikšminkit jo. Apie save tikrai nežinau ką rašyt, viskas ką parašyčiau būtų tik, tai ką veikiau arba ką galvojau, nei viena, nei kita nėra svarbu. Šiuo metu neveikiu nieko, kas kaip nors galėtų mane apibudinti, todėl galėčiau sakyt ,kad aš niekas, dažnai taip ir jaučiuosi. Čia parašinėju, nes būna, kad pasijuntu panašiai, kaip rašei apie save. Pokštaut nenustosiu, nesijaučiu rimtas ir gyvenimas man neatrodo rimtas :) ir situacija tikrai juk juokinga :D

delvita portretas

Dumeli, aciu uz silta priemima (kaip ir ?), ir pasveikinima. :)
Manau, kad atsitiktinumu nebuna, viskam yra priezastis. (mano galva)
Saunuolis, kad nesiliausi pokstaves! Kiek zinau, visi sventieji mokejo ir labai noriai pokstaudavo! :D (nesakau, kad tu sventasis, bet kaip baznycia moko, kad jei tiki Dievu ir jo mokymu ir stengiesi taip gyventi, tada tu esi sventas arba jei netiki, tai tada nesventas. :) ) Jau girdziu kaip pareina pasipriesinimo banga!! :D

O "liaukis pokstaves"... Nikas "durnelis" taip mane paskatino parasyti.. Bet jau supratau, kad cia tik juokingas epizodas.

Dumelis portretas

Ne bažnyčia mane moko, o dievo mokymo nesu girdėjęs, tai ir nežinau kas tas šventas :)

delvita portretas

Kiekvienas zmogus sukurtas buti laisvu ir laimingu, kaip tai padaryti, kiekvieno asmeniskas reikalas. :)

Fox portretas

delvita

Kiekvienas žmogus sukurtas visų pirmą būti, o jau kokiu..renkasi pats. Dėl "sukurtas" mano kiek kitokia nuomonė, bet šiame kontekste jis man tinka.

Kaip tai padaryti?? Tas pats kas klausti, kaip upei tekėti? Juk ji teka laisvai, mažiausio pasipriešinimo keliu. Taip ir mes - žmonės, kuo laisvesni tampame, tuo mažiau priešinamės tėkmei, kuri mus neša laimės link mažiausių mūsų pastangų dėka.

delvita portretas

Upe sukurta teketi, ji neturi proto, ji skirta, kad kazkas aukstesnis ja valdytu, o tai yra zmogus. Upe neturi proto, nesuvokia kas gerai, kas ne. Zmogus turi prota, jam duota laisve valdyti ir gyvulius ir augalus ir upes ir viska kas ant Zemes planetos. Ir jis turi teise pasirinkti:
a) teketi placia, lengvai be pasipriesinimo, iskreipta tikrove pritvinkusia trumpalaikio gyvenimo upe, nesusimastant kodel ir kam as taip elgiuosi(siuo atveju kodel ir kaip gyvenu?)Buti priklausomam nuo tos upes tekmes.
b) susimastant ir atradus priezasti teketi sudetingesne, bet prasminga amzina upe, kurioj surandi prasmes pilnatve. Ir tik cia igaunama tikroji laisve, ir visos amzinos/nezustancios/neprarandancios savo vertes vertybes.

Gyventi nesipriesinant upes tekmei mano supratimu nesipriesinti netiesai. Tavo parasyme. Ar as teisingai suprantu? Bet velgi tiesa kiekvienas supranta savaip. Ta tiesa kuria tu tiki, gali neatitikti man, ir atvirksciai. Ka as kalbu tau nebus priimtina.

Si diskusija, jei diskutuotume toliau, nuvestu i niekur, kiekvienas pasiliktume prie savu argumentu, nes tu netiki, kad zmogus buvo sukurtas. O kaip manai is kur jis atsirado? Juk daug mokslininku dar ir dabar gincijas ta tema.

Fox portretas

delvita

:) daugoka išankstinių vertinimų pas tave pastebiu. Vertinimai klaidina ir trukdo diskusijai bei pažinimui. O tu juk to čia ieškai?

Žmogus save pats vargiai valdyti gali, o tu jau jį ant aukščiausios pakylos "stumi". Žemėje yra žymiai labiau dvasiškai pažengusių gyvybės formų.

Dėl tėkmės netaip supratai. Ten nė žodžio apie tiesą/netiesą nebuvo.:) Nuoširdus patarimas tau - ijunk vidinį stebėtoją ir rašydama kreipk dėmesį kad kuo mažiau būtų žodžiuose išankstinių vertinimų, padiktuotų daugumos suformuotų stereotipų ir pan.:)

Leonas ll portretas

Norim mes to ar nenorim,bet Tiesa yra viena.

Fox portretas

Leonas II

Pasakei ir prisnigo :))

delvita portretas

FOX rase:
"Žmogus save pats vargiai valdyti gali, o tu jau jį ant aukščiausios pakylos "stumi". Žemėje yra žymiai labiau dvasiškai pažengusių gyvybės formų."

Zmogus save gali valdyti, kai yra susijunges su auksciausiu protu, kas visa ir sukure vosoje visatoje. Kuriame ir yra ta vieninte tiesa(po kurios tau prisnigo) :)

Zinoma, kad zmogus yra stipriausias tik dvasine/protine prasme, nes kunas tik tos stiprybes apvalkalas, kaip kokia pirstine. :) O jei nebutu zmogaus dvasia stipri(nepamirskim, ji stipri - tik kai ji isvien su auksciausia materija/auksciausiu protu), tai kaip ji galetu atskirti kas bloga o kas gera? Ir netik atskirti, bet ir atsilaikyti, kam nepritaria tas auksciausias protas? Silpna siela(nesusivienijusi, nesusitaikiusi su savim ir auksciausiu protu-Kureju) daug nemasto, pamate/uzsidege ir nuplauke ta placiai pasruvusia gyvenimo upes vaga. O kur ji veda? I vilti, ar nevilti/nebuti/prazuti ? Kunas ir taip prazus numirus, bet cia kalbu apie nemirtingos sielos galimybiu prazuti.
Pasidalink prasau, ka tu vadini labiau pazengusias gyvybes formas?

Ir tas issireiskimas "o kad taip visi bendrautu" prasideda nuo musu paciu. Jei neidesim patys pastangu, tai nieko ir nebus, taip kas karta prisnigs po kiekvieno posto, realiai ar virtualiai. :)

fox rase:
":) daugoka išankstinių vertinimų pas tave pastebiu. Vertinimai klaidina ir trukdo diskusijai bei pažinimui. O tu juk to čia ieškai?"

Atsiprasau uz isankstinius vertinimu, jei tokiu palikau? Prasau pabandyk paneikti kur tau atrodo isankstiniai vertinimai? Man idomu. :) Nes mano vertnimai susidaro is gyvenimiskos patirties. Juk ne vienas nera tobulas, tad sutinku, kad as daug ko nezinau. Ir isvis mazai zinau. Bet velgi, tai ne blogybe, jei i tai dedama pastangu. Nesvarbu ka zinai, svarbu kad darai kazka kad zinotum. O vien zinojimas privilegiju nesuteikia, jei nera pritaikomas gyvenime realiai. Kalbu tik tai ka manausi zinanti. Negaliu kalbeti apie kazka, apie ka neturiu supratimo. Na tai prasau mane paprotinti. :)
.. Zinau, kad ateinu cia ieskoti pasisemti geru emociju.. Ar taip mokesime bendrauti? :)

Fox portretas

delvita

tokį bendravimą aš tau garantuoju:) visada, ką berašyčiau ir kaip tau tai beatrodytu klaidinga ar įžeidžiamai, visada nuoširdžiai su džiaugsmu tai darau, linkėdamas pašnekovui visa ko geriausio.

Dėl labiau dvasiškai pažengusių formų - tai delfinai, nors yra ir už juos labiau pažengusių.

Dėl vertinimų: kad būtų lengviau tau paaiškinti pirmą turi man atsakyti iš kur atsiranda geri ar blogi dalykai?

delvita portretas

aciu uz nuosirduma.
geri ir blogi dalykai uzsimezga zmogaus prote.
Blogi dalykai-piktajai dvasiai veikiant. Jos moto "skaldyk ir valdyk"
Geri dalykai-Sventajai dvasiai veikiant. Jos moto "mylek, vienyk, sutaikyk"
Kodel taip sakau? Vedama tik savo asmenines patirties.

istrauka is skaitytos knygos, psirode gimininga tam ka tu klausei:

"Puikybe tarsi kreivi, tikrove iskreipiantys veidrodziai. Nuolankus zmogus yra objektyvus. Taigi, gali puoseleti pagarba ir supratima kitiems. Pasirodo, lengva yra dovanoti svetimus trukumus, nuolankusis del ju nesipiktina. Nera nuodemes, raso Sv.Augustinas, nei nusikaltimo padaryto kito zmogaus, kuriu, DEL SAVO TRAPUMO NEGALECIAU PADARYTI IR AS. Jei NEPADARIAU, tai todel, KAD DIEVAS IS SAVO GAILESTINGUMO TO NELEIDO, ir ISLAIKE MANE GERYJE. Beto ismoksime pamatyti salia musu esanciu zmoniu ir dorybes: darbstumo, atsizadejimo, dziaugsmo, ir kitokias pamokas. Ir per ilgai neapsistosime prie ju trukumu, nebent, jei reiketu juos broliskai ispeti, ir padeti juos istaisyti. Mergele, jeigu Jos prasysime, mus ismokys dovanoti. Kanoje JI NEKRITIKUOJA, kad baigesi vynas, BET PADEDA ISPRESTI jo stygiaus PROBLEMA. Ir savo asmenineme gyvenime reikia stengtis ugdyti tas pacias dorybes, kuriu, kaip kartais mums gali atrodyti, stinga kitiems. Tada lengvai galesime istiesti jiems pagalbos ranka.

Fox portretas

delvita

"geri ir blogi dalykai užsimezga žmogaus prote" - teisingai, ten juos siūlau ir palikti:)) Jie maskuoja tiesą. O tiesa ta, kad viskas šioje visatoje yra neutralu.

Manau tavyje gajus stereotipas, kad dievas yra gailestingas. Tai trukdys tau "pamatyti" daugiau, negu tu "matai" dabar. Jei pripažysti, kad dievas gailestingas, tai pripažysti, kad jis ir baudžiantis. Kam dievui gailėti ar bausti tą, kurį jis myli. Kam jam sukurti sau žaislą, kurį jis galėtų bausti arba pasigailėti, dar prie viso to suteikti jam pasirinkimo laisvę. Kokia prasmė "mušti" tą, kuris gimė iš tavo meilės.

Nėra nuodėmių, nėra blogų ir gerų dalykų ar veiksmų. Kol to nesuvoksi, tol toliau negu šie stereotipai leis, nenueisi.

delvita portretas

fox,
jei tikrai pazinotum apie ka kalbi, taip nerasytum, nes visus tuos atsakymus zinotum. Bet tai jau gerai, mano pazintine kelione irgi prasidejo nuo panasiu klausimu. O ka cia isvardijai, ar neizvelgi irgi stereotipinio nusistatymo? Juk daugelis zmoniu sitaip kalba ir masto? Pats nusistatymas yra labai gerai, juk zmogus su tvirta nuomone yra idomesnis nei tas, kur kaip pelai vejyje - be tvirtos nuomones, kur papute, ten nuleke ir issisklaide, pasimete.. As zinoma galeciau argumentais isdestyti ir atsakyti, bet cia juk butu mano patirtis, o ne tavo. Svetima patirtis niekam naudos nesuteikia, ypac kalbant apie toki intymuma kaip dvasine patirtis. Galeciau pasakyti tik tiek, kad Dievas zmogui siuncia isbandymus(ligas, bedas, negandas, net krizes tokia kaip sovietmecio ir dabartine, kad mes zmonija susimastytume kur link einame), kad dazniau isgrynintu savo dvasia, prota ir pan. Zodziu, kad jis imtu mastyti ir ieskotu prasmes viskame, kad jis imtu ieskoti Dievo, cia svarbiausia zmogaus misija sioj zemej. Jis nesukure zmogaus, kad jis uzmigdes smegeneles nugyventu iskreipta gyvenimeli, plauktu ten kur upes vanduo nesa, ar padvelkes vejelis issklaidytu kaip pelus be tvirtos nuomones ir tvirto pasiryzimo issitikinimuose. Jei prisiminsi "narsioji sirdis" pagr.herojaus savybes/vertybes amzinos, ir tokiu zmogui reiktu siekti. Jei dometumeisi, galiu pasiulyti keles knygeles kylanciu atsakymu atradimams ir atsakymams, asmeniskai tavo(kiekvieno) gyvenime.

Moralinis veiksnys badaujant
Noriu, kad suprastumėte, jog net ir vienos dienos
badavimu jūs išvalote savo organizmą. Pati mintis apie
tai, kad kuriate sveikatą, žvalumą, jaunatviškumą per visą
badavimo laiką turėtų palaikyti jūsų moralę ir dvasingumą.
Nesigailėkite savęs ir nesileiskite, kad jus apniktų neigiamos
mintys.
Kartokite šiuos stipriai veikiančius teiginius visą dieną,
kai badausite:
1. Aš atiduodu savo kūną į Gamtos rankas ir kreipiuosi
į pačią didžiausią jėgą – vidinį apsivalymą ir atsinaujinimą.
2. Kiekvieną badavimo minutę iš mano organizmo pasišalina
pavojingos nuodingosios medžiagos. Iš mano kūno
išeina mirtini nuodai, kurie galėjo padaryti daug žalos, aš
darausi vis laimingesnis ir laimingesnis.
3. Valanda po valandos organizmas valosi pats.
4. Badaudamas aš naudojuosi tuo pačiu fizinio, protinio
ir dvasinio valymosi būdu, kuriuo naudojosi patys didžiausi
visų senovės tautų ir visų amžių dvasiniai mokytojai.
5. Badaudamas aš pats save išbandau ir nepasiduodu
klaidinančiam norui badavimą nutraukti. Aš badauju iki
sėkmingos pabaigos, nes tikiu Gamtos jėga.
Taigi įsidėmėkite, kad šias mintis iš pasąmonės jūs
turite pasiųsti visoms savo organizmo ląstelėms. Bet kokią
mintį, atsirandančią sąmonėje ar pasiekiančią jus iš išorės,
jūsų ląstelės įgyvendina. Kaip tik dėl to patariu niekuomet
neaptarinėti savo badavimo planų su giminaičiais, bičiuliais
ar pažįstamais. Jie gali daryti neigiamą poveikį. Badavimas
– tai jūsų asmeninis reikalas. Kai toksinai šalinasi iš
kraujo ir audinių, jūsų savijauta toli gražu nėra puiki,
todėl kartokite sau: „Visa šitai praeis“. Kai badaujate, pasitikėkite
savimi, ir pasieksite puikių išsivalymo rezultatų.
Džiaukitės, kad jums talkina didžiausios Gamtos jėgos.

Sia knyga skaitau jau ne pirma karta; bet pirma karta - skaitymas badaujant savaite. Keista, kad pirma karta skaitant, nepamaciau to ka uzfiksuoju dabar.
Supratau, kad esu jau laimingas zmogus (aciu Dievui), ir zinau kokia kryptim siekti dar didesnes laimes pilnatves, turiu jegu ir troskimo tam! (zinojau tai ir anksciau, bet rasdavau del ko paburbuliuoti, vis ta zmogiska prigimtis). Tad nematau teigiamos prasmes savo atzvilgiu, itikineti kitus, kad mano braskiniai ledai skanesni/ visaip geriausi, nei kito vaniliniai.(kazkieno palyginima is cia pasisavinau).

Buvo idomu cionais pasniukstineti, bet kiekvienam savo. Visiems smagaus pasibendravimo! :)

Fox portretas

delvita

Tu rašai " jei tikrai pazinotum apie ka kalbi, taip nerasytum, nes visus tuos atsakymus zinotum".

Tu kažko bijai? Susidaro įspudis, kad bėgi nuo atsakinėjimo į klausimus. Negi tikrai manai, kad neturiu savo atsakymo varianto?

Išduosiu tau "paslaptį". Kai sutinku žmogų, kuris rodo nuoširdų norą bendrauti ir demonstruoja siekį pažinti kažką naują, vienas tiesiausių kelių į tą pažinimą yra pašnekovo atsakymai į klausimus. Tai turi būti jo atsakymai (ne citatos iš knygų, ne liaudies patarlės ir pan.) Kam to reikia? Tai pats trumpiausias kelias į samoningumo didėjimą.

Fox portretas

Dėl badavimo:

Badas - tai reiškinys, kai kažkas nori (trokšta) valgyti (ėsti), bet negali, nes neturi. Tai prievartinė, nesavanoriškai atsiradusi būsena. Tie, kurie badauja savanoriškai - prievartauja save ir savo organizmą.

Nelinkiu niekam badauti ir vartoti šio žodžio. Keiskite šį žodį į - nevalgau (arba valgau mažiau nei įprastai, juk vanduo irgi maistas) :) Skirtumas subtilus, bet kertinis!

sai2 portretas

Kodėl žmonės nori badauti?
Nori išsivalyti organizmą.
Nuo ko?
Nuo to ko prisivalgė ne to ir per daug.
Ar reikia badauti?
Ne. Reikia tik nevalgyti to ko nereikia ir neprisivalgyti per daug.

Evoliucijos eigoje gamta sukūrė tokį atsparų organizmą, kad jis atsilaiko šitaip nuodijamas "maistu".
Taigi nedarykit nesąmonių su savo organizmu, o jis jau pats išsivalys. Ir be badavimų.

Leonas ll portretas

Štai,kaip paprasta.
"Maistas turi būti ir vaistas"
HIPOKRATAS

Fox portretas

Maistas - tai emocijos ir .... laikinas "kuras" kurio pagalba žmogus vystosi fiziškai ir protiškai iki to momento, kai samoningumas leidžia suprasti, kad mes turime nepertraukiamą maitinimo šaltinį, kuris mus maitina iš nefizinio pasaulio. Deja, kas laikina - tampa amžina. Mes nepilame į mašinos baką daugiau benzino tam, kad ji efektyviau dirbtų, bet dedame į skrandį tiek kiek vargšas išsitemdamas sugeba "priimti". Mašinos bakas nesitampo o ir benzino sunaudoja tik pagal savo variklio pajėgumus, nepriklausomai nuo to kiek bake benzino.

Dumelis portretas

Į benziną galima įpilti priedų, tada nors ir trumpiau, traukia geriau :)))
Bet mes valgom daug tik dėl malonumo, o malonumus apsiriboti jau valios darbas, jos reikia turėti, o iš kur jos turėti jei visos jėgos išleistos malonumams :)

Fox portretas

Vienas labai paprastas ir efektyvus būdas neperpilti "bako" tai pajutus alkį, ne griebti kulšelę ar bulkelę, o išgerti stikline vandens. Vis dar norisi valgyti? - išgeri antrą stiklinę vandens. Garantija, po trečios stiklinės alkio jausmo nebebus. Mat dažnai (o tai yra beveik visada) mes alkio jausmą maišome su troškulio jausmu. Organizmas prašo vandens, o mes jam - kieto maisto, kuriam apdoroti reikia nemažai skysčių, o tada vos pavalgę vėl griebiame ką nors užsikasti. Mat vargšas organizmas dar pirmai porcijai apdoroti pritrūkęs vandens, vėlei siuntė antrajį troškulio signalą, kurį mes vėlgi sėkmingai sumaišėme su alkiu. Ir taip diena iš dienos... iki grabo lentos.:)

ziune portretas

labas visiems.
Pries metus laiko supratau, kazkas su manimi ne taip, emiau uzsidaryti savyje ir skaityt knygas, tik cia rasdavau ramybe.
noriu surasti atsakyma, kas as? gal zinote nuo ko pradeti saves ieskoti?

delvita portretas

labas, visu pirma tu esi nuostabus, ir mylimas, tu esi Dievo vaikas, tik dar to nesuzinojai. Kodel taip sakau? Todel, kad mes visi esame nuostabus, bet kol to neatrandame patys, tol nepatikime tuo, tol save kaltiname netobulumu ivairiose situacijose, uzsisklendziame savyje, zodziu esame netik atsiskyre nuo kitu (nes kiti irgi skaudina savo buvimu netobulumu), bet ir susiskalde savyje, savo viduje, neturime ramybes, taikos jausmo sirdyje. Turim ivairiausiu baimiu, nepasitikejimas ir daug kitokiu neigiamu emociju..ir nezinome kaip is to istrukti! Bet mes esame sukurti visa tai nugaleti, surasti ta tiesos kelia ir juo eiti, o tada visos tos neigiamybes tirpsta kaip sniegas pavasari.

Siulau kreiptis i Gedimina Numgaudi(Pakutuvenuose, Plunges raj.), Valeriju Rudzinska (Varenos raj.)asmeniskai man sie zmones daug pagelbejo atrandant ramybe ir dziaugsma gyvenime. Stebuklu jie nedaro, bet per juos pats Dievas stebuklus daro. Jei bent kiek susidomejai, rasyk email'a atsiusiu kontaktus ir tel nr. kaip su jais susisiekti.

Linkiu pamatyti didelio, tikro dziaugsmo priezasciu. :)

delvita portretas

-Arunai, papasakok, kaip Dievas tave surado? (tiksliau, kaip tu Ji suradai?)

Mano kelias prasidejo pries 18 metu, evangeliku-liuteronu baznycioj. As ruosiausi vesti (tuoktis). Ejome pas kuniga, kalbejomes, daug kalbejomes su kunigu. Sventoji Dvasia prisiliete, ir as pradejau kalbeti, liudyti apie Viespati. Tais laikais jokiu krikscionisku bendruomeniu nebuvo... Tuo laiku gavau pasiulyma vaziuoti i Maskva uzsidirbti lengvu pinigu. Tuo momentu kunigas buvo isvaziaves i Vokietija. O as, buvau jaunas krikscionis, neturejau su kuo pasitarti. As isvaziavau i Maskva. Prasidejo pats sunkiausias mano gyvenimo metas, 17 metu depresijos, sunkumai, nesutarimai su zmona.. Ir dabar, zvelgiu i pastaruosius 17 metu, kuriuos nugyvenau nusisukes nuo Dievo, neatlaikes pirmojo isbandymo akmenelio..jie buvo labai skaudus. grizes is Maskvos (pries 17 metu), i baznycia nebeejau. Pasitaike kitas , vel lengvi pinigai, veliau seke biznis. Po 8 metu sedau i kalejima 1,5 metams. Ir visa si tarpa gyvenau/ejau be Viespacio savo gyvenime. Buvo trukes plautis, operacija, puse metu isbuvau biuleteny. Budamas kalejime, pradejau dometis joga, jogos technika, pratimai, kvepavimas, meditacija. Isejes is kalejimo ir toliau domejausi joga ir gana daug tuo uzsiiminejau. Ir dabar kartais zmones manes klausia, kas yra joga? As galiu pasakyti, kad joga yra ne juokai, ir krikscionims nereikia su tuom prasideti. Daug Lietuvoj uzsiimineja joga ir galvoja, kad cia nieko tokio. Ir kas idomiausia, kad jogos mokytojai atvaziave is Indijos sako, kad jus galite eiti ir i baznycia, ir lankytis pas mus.. Taip nera! Juk jogai garbina dievus-stabus, mes nusirenginejam, paskui yra giedojimas.. Mokytojai aiskina viena, o po kazkiek laiko as issiaiskinau, kas istikruju yra giedojimas? Tai "mangru" kartojimas. (klausaus is iraso nelabai aiskiai girdziu si pavadinima). Krikscionys ivardina kaip "demonu kvietima". As esu praejes bioenergetikos 9 menesiu kursa, esu lankstes saukstus, vaikstes per zarijas, per stiklus.. Vis uzsidedavau sau pliusiuka: "as galiu" ! Taippat mokinaus astrologijos, irgi uzsidedavau sau pliusiuka "as galiu". Esu praejes silvos metoda, 1 pakopa. Irgi uzsidejau sau pliusiuka "as galiu". As pradejau girdeti ko zmones negirdi, as pradejau jausti.., jausdavau kada zmogus meluoja, jausdavau per atstuma. Paskui praejau 2 silvos pakopos kursa - dar didesnis pliusukas! Bet budavo tokie laikai, kad visa laika man skaudedavo sirdis. Pastoviai netoli kazkokios depresijos, kazkokio nerimo, kurio tu niekaip negali patraukti. Ejau sielovada, ir istikruju parode, kur yra tas skausmas. Ir praeita vasara buvo toks didelis skausmas, kad as praktiskai negalejau pakilti is lovos, as nieko negalejau daryti. Ir isgirdau vidini balsa, aisku vidini balsa: "jokiu meditaciju". Sito balso su niekuo nesumaisysi. Bet as dar kaip neprityres, nieko nezinodamas, as galvojau, vistiek sesiu i ta meditacija. As prabudavau meditacijose, kvepavimo technikose, turedavau daug techniku. Imant visos paros laika, meditacijose prabudavau apie 2 valandas. Ryte ir vakare reikia sest i meditacija, o nebeiseina, meta mane lauk. O nesibaigiantis sunkumas manes neapleido! As galvodavau, turiu tiek daug tu techniku, nu nejaugi as negaliu gerai jaustis?!! Pasirodo, kad ne! Be Dievo tu nieko negali. Tad tas vidinis skausmas nesiliove, emiau ieskoti sau pagalbos. Susiradau (Varenos raj. Panaros kaime) kuniga Valeriju Rudzinska - egzorcista. Isvaziavau ten i vienuolyna, prabuvau savaite. Vienuoliai uz mane meldesi, dejo rankas, kalbejom atgailos malda. Budamas vienuolyne, gyvendamas pas juos, as puikiai jauciausi. Ir kas idomiausia, as isvaziaves is vienuolyno, nutoles per 100 km, emiau jaustis vel blogai. Sunkios mintys, sirdi spaudzia, buvo labai sunku. Parvaziavau namo i Klaipeda, drauge sako, einam i miesto baznycia pas pastoriu Sauliu Karosa. Nuejom sekmadieni i pamaldas. Jisai uz mane meldesi, paskui paklause, ar esu meldesis atgailos malda? Sakau, kad ne. Paklause, ar nori priimti Kristu, jei taip tai kartok paskui mane? Sakiau, kad taip. Sukalbejau ta atgailos malda, kas mane mate, sake, as pasikeiciau kaip diena ir naktis. Mano akys pradejo sviesti, visas sypsojausi, sirdy lengva, labai gera. Ir vel tik isejom is baznycios, po valandos, man vel blogai. Ir taip visa savaite. Sekmadieni vel pastorius ir vyresnieji meldesi uz mane, pasijauciau gerai, tik isejus is baznycios-vel blogai! Taip tesesi kazkur 3 menesius. Veliau isgirdau, kad yra "veikliuju zmoniu bendrija", sekmadieni, kviestiniai pietus, as ten ir nuejau. As tik izenges pagalvojau kokie yra stiprus..., pagalvojau, kad kazkas bus siandien. Papietavom, praejo visi liudijimai, atejo maldos eile. As nuejau pas viena broli Kesta, kad jis pasimelstu uz mane. Jis atsistojo, rankas istiese, Sventoji Dvasia paliete mane ir as iskritau. Atsikeliau po minutes, ir supratau, kad kazkas ivyko. Kita ryta as pradejau keltis 5-6 valanda: biblijos skaitymas, atgailos asaros, ispazintis Dievui (Jezui Kristui). Paskui taip susikloste, kad gyvenau baznycioj 3 menesius. As galeciau ivardinti kaip pati nuostabiausia laikotarpi, nes as galedavau slovinti garsiai. Ir budamas vienas, kartais keldavausi 3,4,5 val ryto, skaiciau biblija, ir jauciau, kaip kiekvienas biblijos zodis keicia mane, kaip Dievas keicia mane. Paskui slovinimas, ir rytinis pasivaiksciojimas prie juros. Tas laikotarpis buvo toks nuostabus! Paskui su Veikliuju zmoniu bendrija vaziavau i Kieva, Estija, Latvija. Pamaciau kaip istikruju veikia Dievas, kaip keicia per paprastus zmones. Ir as galiu pasakyti, kur as buvau 17 metu, (kas man idomiausia) as praejes alfos kursa, savaitgali nuvaziaves i kaima skaitau biblija, ir man parode, kad as buvau itikejes!! Piktasis/kaltintojas (setonas) buvo mane taip "uzdenges", kad as buvau pamises! Jis siuto, nes as pries 17 metu buvau gaves Sventos Dvasios prisilietima. Asaros, atgaila, supratimas kaip suvedzioja, apgauna.. ir koks pasidaro kartus gyvenimas. Teko ir kalejime pasedeti, ir seima isiro per mano netikusi nora kazka daryti. Ir dabar pazvelges i savo praejusius metus, istikruju nenoreciau paleisti Viespaties rankos is savo akiracio, kad Jisai butu mano kelias, tiesa ir gyvenimas. Ir viena ryta, kai as meldziausi, Morkaus evengelija 11.22 eilute: "turek tikejima Dievu" . As kritau ant zemes, as verkiau didelem asarom, kazkas tokio didelio isejo is mano sirdies(is mano vidaus). Ta pati ryta Klaipedoj nuejau prie Molo, buvo audra. Ir kai tu stovi ant Molo, vidury juros bangos taskosi aplinkui, o tu stovi ant tos uolos, ir tu supranti, kad tu statyk savo gyvenima ant Dievo uolos, nestatyk ant smelio. Tai nera lengva! Oi nera lengva, ypac stai sis laikotarpis, jis nera lengvas. Bet statyk savo gyvenima ant Dievo meiles, ant Dievo uolos, kad Jisai tau butu kelias, tiesa ir gyvenimas. Ir kas bebutu, kas bebutu, laikytis Jo kelio. Kartais suklumpi, bet tu zmogau turi keltis! As vazinedavau i kalejimus, as liudydavau kaliniams, ir dabar dar vaziuoju. Kaliniams liudiju savo gyvenima, as pats esu buves kalinys ir dabar kaliniams liudiju, ir kartais kalinys priejes sako: kaip as tavim tikiu. Lietuvoje vazineju po visus kalejimus. Viena ankstu ryta, vaziavau i kaima, ten besidarbuodamas nukritau ant galvos, netekau atminties 3 valandoms. (kritau is 3m aukscio) Iseinu i kiema, meldziuosi ryte, ir galvoju, ka man daryti? Ar man dirbti, ar man eiti i tarnyste? Ir man Dievas parode toki vaizda, kad as nukritau ant galvos, praradau atminti, ir toks vidinis klausimas: "ar tu nezinai, kodel tu likai gyvas? " Man iskart asaros..kodel man paliko gyventi? Ir dabar einant Dievo keliu, isbandymai nesibaige, bet yra prasme, kad isikimbi i Dievo ranka, ir eini tuo keliu. Ir meldiesi ir ryte ir vakare meldiesi.. Slove Viespaciui! Musu Viespaciui Jezui Kristui!

Si liudijima isgirdau katik per Marijos radija, daugiau liudijimu galima rasti: vzb.lt
ramios nakties

Vitalija portretas

Sveiki,
Visa širdimi pritariu delvitai, nuostabus Arūno liudijimas apie savo gyvenimą. Trumpai papasakosiu ir savo istoriją. Nes is komentarų matau, kad yra daug žmonių ieškančių savo gyvenime meilės ir laimės, dauguma per jogos praktikas. Ir man visada dėl to labai liūdna, nes kažkada ir as cia ieskojau išsilaisvinimo, svajojau, kad mano gyvenimas pasikeis per jogos praktikas.Tačiau taip neįvyko. Buvau uždaro būdo ir visada svajojau turėti draugų, mylinčių žmonių šalia, norėjau pamilti gyvenimą, pamatyti jo grožį. Todėl pamaniau jogos užsiėmimai kaip tik man. Baigiau įvadinį kursą, paskui lankiau sahadža jogą, namuose atlikinėjau fizinius, kvėpavimo pratimus ir meditavau. tačiau po kurio laiko tapau labai jautri: jaučiau gamtą, žmonių būseną. Viskas atrodė faina, įdomu. Tačiau tie jutimai nedarė manęs laimingos atvirkščiai, aš buvau sumišusi,nežinojau,kas su manimi darosi, dar labiau užsisklendžiau, paskui sekė nemigo naktys, didžiulės baimės. Bandžiau kalbėtis apie tai su mokytoju, jis nieko nepasakė. Laimė, kad gryžau namo, mama pamatė mano būsena, išvežė į ligoninę..sekė ilgas gydymas.. Tik po to pamažu suvokiau, prisiminusi krikščioniškąsias tiesas, kad jogos praktikos ir visa kas su jomis susiję, nėra kelias vedantis pas Dievą, tik Dievas gali duoti tikrą meilę ir džiaugsmą, tik Jėzus Kristus yra tas kelias vedantis į tikrąją tiesą, tikrąją laisvę. Mantrų kartojimas per praktikas yra indų dievybių kvietimas ir garbinimas, ir jei mes tai darome, išsižadame savojo Dievo ir Jėzaus, nes yra pasakyta: vieną Dievą tegarbink. Tikėdami reinkarnacija atmetame Kristaus mokymą, kad yra tik vienas gyvenimas, po kurio seka amžinybė. Tai tik keli pavyzdžiai parodantys akivaizdų prieštaravimą tarp Jėzaus mokymo ir jogos kelio. Šie du keliai niekaip negali būti suderinami, net jei jūs ir lankote bažnyčią ar stengiatės gyventi pagal Dievo įsakymus,juk Jėzus sakė,kad ne visi,kas šaukė Jėzau Jėzau bus išgelbėti. Aš kalbu iš savo patyrimo, aš verkiau kruvinom ašarom bažnyčioje, nesuprasdama, kas su manimi darosi,nesuprasdama, kad jogos praktikomis išsižadu tikrojo Dievo. Kai tą suvokiau, giliai įtikėjau mano gyvenimas pradėjo keistis, aš tapau džiaugsmingu žmogumi, aš gyvenu apsupta mane mylinčių, nuostabių žmonių, kreipdamasi į Jėzų ir Šv. Dvasią aš gaunu daug malonių,kurios reikalingos mano kasdieniam gyvenimui.
Aš noriu su jumis pasidalinti šiais išgyvenimais,kad ir jūs visi,kurie taip nuoširdžiai ieškote savo gyvenime šviesos ją rastumėte Jėzaus Kristaus glėbyje. Nėra didesnės meilės už Jo meilę, neišsižadėkime tikrojo Dievo, Jo malonėmis pripildyto gyvenimo, Jo mokančio Žodžio, neišsižadėkime savo laimės su Juo dabar ir amžinybėje. Būkite palaiminti! Dievas kviečia mus visus,savo brangiausius vaikus!

Indija portretas

Labas, Vitalija, labai džiaugiuosi, jog suradai Jėzų,žinau, jos ryšys su juo yra didelė gyvenimo dovana ir dar didesnis džiaugsmas.

Tik nevertėtų šitaip nusistatyti prieš yogos praktikas. Sahaj yoga yra vienas iš šių dienų yogos judėjimų, pabrėžiantis meditaciją. Reiktų nepamiršti, jog, kaip ir daugelis praktikų, kilusių Indijoj, adaptuotas tai visuomenei ir jos mentalitetui. Daug kas ant manęs pyksta ar šaiposi, kai sakau, jog Lietuvoje būtų sunku surasti žmogų, kuris bent kiek nutuoktų apie meditacijos mokslą (tie, kurie nutuokia, atitinkamai gyvena tam tikroj aplinkoj toli nuo gimtosios šalies:)), o visos yogos mokyklos, siūlančios meditacijos praktikas- sh voliojimas. Kadangi daugelis tokių mokyklų užsiima savęs apgaudinėjimu ir velnias žino kokiais savimonę gliučinančiais pseudo-ritualais/praktikom, nesistebėčiau, jog prasta pamokų kokybė (jei čia galima kalbėti apie kokybę) ir nekompetentingi mokytojai tik pablogino tavo turėtas asmenines problemas ir suveikė kaip degtukas,uždegantis visokių frustracijų laužą. Juk kai gydaisi netinkamais vaistais, efektas būna nekoks, ar ne? Nežinojai kas su tavim darosi,nes bet koks nesąmoningas įsikišimas į tavo meta-pasaulėlį sutrikdo nusistovėjusią tvarką, o kadangi mokytojas tikriausiai pats nelabai supranta, ką veikia mokydamas lietuvius sahaj technikų, jis ir negalėjo padėti.

Tavo suvokimas, jog yogos praktika funkcine prasme neveda pas Dievą yra labai pagirtinas, nedaugelis žmonių,matyt, dėl info stokos, tai supranta. Faktiškai yoga yra atsijungimo metodas, ji teistinė tik terapine prasme, pas mus labai dažni taip vadinamų yogos mokyklų šūkiai būna "yoga-tai kelias į save, kitus žmones ir Dievą" ir " mes remiamės Patanjalio tradicija":) Deja, pats Patanjalis niekada nesakė, jog yoga-tiesiausias kelias į Dievą, jis akivaizdžiai pabrėžė, jog yoga yra atsijungimo absoliučiai nuo visko metodas. Dievas yogoj svarbus tiek, kiek turi įtakos užsiimant jo vizualizacijom ir pan. Taigi tavo mintis labai teisinga:)

Apie mantras- jos turi būti pajungtos asmeninio mokytojo per iniciaciją, jog turėtų efektą, tai, ką žmonės daro pas mus-kartoja kokį om namo zivaaya- yra tas pats, kas šešiosžąsyssušešiaisžąsyčiais kartojimas.

Bet yoga gali būti pasitelkiama kaip nepakartojama tobulėjimo sistema, ir, jei ji praktikuojama tinkamai ir sąmoningai, jos efektas yra galingas bei teigiamas.

Taigi palinkėsiu toliau mylėti Jėzų, bet neįsivelti į fanatizmą, kuris uždeda didelius rožinius akinius, bei neatsiriboti nuo alternatyvių gyvenimo būdų ( jei jie kokybiški ir patikimi).

Sėkmės