Meditacinė muzika #1

Image Galleries: 

Komentarai

rasma portretas

Buvau susinervinusi ir man reikejo nusiraminti. Isijungiau sia meditacine muzika. Jauciau,kaip po truputi ji padeda nusiraminti,atitolina problemas ir lyg kviecia pasinerti i harmonija su savimi. Tai neityketina,ka gali padaryti tokia muzika! Rekomenduociau ir kitiems!

sunrise portretas

Laaaaaaaaaaaaaabai patiko! Puikiai atpalaiduoja, po perklausos susidare toks ispudis kad tas varpu gaudesys isjudino kiekviena kuno lastele....Fantastiskas jaumas!

žiedė portretas

Nepaprasta muzika, padeda pasiekti vidinę harmoniją ir sielos rąmybę,klausausi ir jaučiu, kad esu pakylėta virš nemalonių rųpesčių ,negandų ir darosi taip ramu ir gera.

Solaris portretas

Šitą reikėtų klausyti būtinai su ausinėmis, nes kitaip nebus pasiektas efektas kurį ir turi sukelti šita technologija. Tai vadinama Binauraliniais ritmais (Binaural beats) - kai izoliuotai vienas nuo kito perduodami į ausis skirtingi garso dažnumai kas sukuria dar vieną papildomą dažnumą su kuriuo ir "susireguliuoja" mūsų smegenys. Klausant per garso kolonėles - į abi ausis pateks dažniai iš abiejų garsiakalbių ir teliks tik gražus varpų skambėjimas. Už tokį varpų skambėjimą niekas nemokėtų ~2500$ - tiek kainuoja visas kursas :) Čia yra to produkto demonstracinis failas.

Truputis info apie technologiją:

[...] Tam, kad būtų galima suprasti binauralinio efekto esmę, vertėtų įdėmiai įsiklausyti į choro dainavimą arba orkestro grojimą. Kai žmonių balsai arba muzikos instrumentų grojimo garsas susilieja į unisoną, galima aiškiai girdėti tono sulėtėjimus, kurie pulsuoja tam tikrų dažniu (greičiu).
Pagal mokslininkams žinomą taisyklę, vienas su kitu susiliejančių artimo dažnio garso srautų sukeliamas dūžių dažnis bus lygus garsų dažnių skirtumui. Kitaip tariant, jei į vieną ausį paduodamas 500Hz dažnio garsas, o į kitą - 515Hz, tai smegenys "girdės" 15Hz dažnio binauralinį ritmą. [...]

[...] Iš mokyklinio biologijos kurso yra žinoma, jog vykstant elektrocheminiams procesams, žmogaus smegenyse susidaro elektromagnetinės bangos. Elektromagnetinį aktyvumą stebėti galima naudojant elektroencefalogramą. Pagal tam tikru konkrečiu momentu smegenyse dominuojančio virpesių dažnio reikšmę galima nustatyti organizmo būseną.

Alfa ritmus galima stebėti, kai žmogus svajoja arba fantazuoja. Būsena, kada smegenyse dominuoja alfa bangos, labai dažnai vadinama pusiausvyros ir atsipalaidavimo būsena. Tokių ritmų virpesių diapazonas - nuo 8Hz iki 13,9Hz. Įdomu atkreipti dėmesį į tai, kad kai smegenyse trūksta alfa bangų, žmogus gali išgyventi stresą, depresijas, įvairiausių rūšių nerimastingumą. Alfa būsenoje svajonės ir svajos žmogaus sąmonėje gali pasireikšti ir išnykti valios pastangomis. Šiame dažnių diapazone susiformuojantys binauraliniai ritmai padeda organizmui pereiti į ramaus būdravimo būseną, padeda įsisavinti naują informaciją, duomenis, faktus.

Beta bangos yra vadinamos žvalumo ritmais. Jos dominuoja smegenyse, kai žmogus sukoncentruoja dėmesį į kokių nors uždavinių sprendimą. Deja, beta ritmų perteklius gali tapti nerimo ir savotiško psichologinio diskomforto priežastimi. Šių bangų dažniai patenka į intervalą nuo 14Hz iki 24Hz. Susiformuojant beta bangoms, žmogus išgyvena pažinimo ir jaudulio būsenas. Šio diapazono ritmai leidžia pereiti į susikaupimo būseną, padeda lavinti atmintį.

Kai smegenyse dominuoja Teta bangos (4-7,9 virpesių per sekundę), žmogus išgyvena "tarpinę" būseną, kažką panašaus tarp būdravimo ir miego. Nepaisant to, kad teta ritmų sukeliamas išgyvenimų ir prisiminimų srautas negali patekti į žmogaus sąmonę, jis gali daryti žymią įtaką naujų požiūrių ir santykių formavimuisi. Teta būsena iki šiol išlieka mažai ištirta, kadangi ją paprasčiausiai labai sudėtinga "pagauti". Ryškus teta ritmų pasireiškimas yra kūrybinio ir dvasinio įkvėpimo pojūtis. Tačiau, norint pasiekti išties efektyvų kūrybinį pakylėjimą, teta bangos turi derintis su kitų tipų ritmais.

Delta ritmų (dažnis iki 3,9Hz) buvimą galima stebėti miego metu. Jie taip pat aktyvuojasi tada, kai neaktyvios kitų tipų bangos. Daugumos ekspertų nuomone, delta bangos taip pat formuoja žmogaus pasąmonę. Taip pat žinoma, jog delta bangos leidžia žmonėms keistis informacija pasąmoniniame lygmenyje: tikriausiai mūsų tarpe yra ne vienas, kuriems teko pajausti tą patį, ką jaučia artimi žmonės, draugai. Būna atvejų, kai delta bangas galima stebėti netgi būdravimo būsenoje. Tokie sugebėjimai puikiai tinka kai kurių profesijų atstovams - psichologams, psichoterapeutams. Tačiau yra žinomi atvejai, kada tokia "dovana" žmonėms suteikdavo daugiau problemų nei naudos. Teta ir delta bangų diapazonuose pasireiškiantys binauraliniai ritmai gali iššaukti kūrybinį pakylėjimą, atsipalaidavimą, veikti kaip migdomoji priemonė.

[…] Šiandien iš binauralinių ritmų uždirbti bando daug kas. Kai kurie parduoda organizmo būsenai pagerinti skirtas paslaugas, kiti žada, jog pasinaudoję jų naujovėmis, pradėsite sapnuoti "įdomesnius" sapnus, o darbas taps efektyvesnis. Na, o itin prieštaringai vertinamas "I-Doser" gamintojas teigia, jog jie sukūrė paslaugą, sudarančią galimybę už pinigus įsigyti legalią alternatyvą narkotinėms medžiagoms […]