seksas

smalsu vienok... koks jogų požiūris į seksą? kokia jo prasmė?
esu girdėjusi istorijų, kaip išįra šeimos, kai vienas iš šeimos narių pradeda intensyviai praktikuoti jogą ir nusprendžia visiškai atsisakyti sekso..kita vertus tantrinė meilė berods neatsiejama ir nuo kūniškos jausmų išraiškos?

Forumas: 
Ak portretas

Kaip jogai įvairūs, taip ir požiūriai įvairūs. Reali sekso prasmė- naujai gyvybei pradėti. Ir visiškas atsisakymas, ir tantrinė meilė yra kraštutinumai. Mano žiniomis tantra yra vienas iš didžiausių jogos iškraipymų.

babaji portretas

Kairioji tantra yra "ikijoginis" kelias. O desinysis tantros kelias yra gryna joga, jie ten medituoja i sahasraros lotosa ir jokios "panca makaros" praktikos nera.

"Panca makara" isvertus reiskia penkios M:
Mamsa - mesa
Matsya - zuvis
Maithunja - seksas
Madhu - svaigalai
Mudra - tam tikri pratimai, primenentys hatha jogos asanas.

Kai kurie jogos autoritetai desiniji tantros kelia pripazysta kaip viena is jogos keliu. Nors kita nuomone yra tokia, jog is tikro labai mazai yra tikru tantros specialistu ir jie nesiviesina - dauguma taip vadinamu tantriku yra tiesiog magai ir viskas. Bet cia yra tik mano nugirstos nuomones, pats tantriko gyvenime nesu sutikes.

O apie seksa jogoje man labiausiai yra priimtinas Sivandos savmio poziuris. http://seanat.narod.ru/texts/2003/shivananda_yoga-therapy-05.htm#35

Vėjas portretas

O kaip suvaldyti seksualinius troškimus? Gal kas turite patarimų? Juk nuo ko bėgi, tas vejasi. Jeigu bėgsi nuo savęs, toli nepabėgsi, nes vis tiek grįžti į tą pačią situaciją. Be to, jeigu mes esame viena, tai mylėtis su bet kuriuo žmogumi yra tas pats susiliejimas su dieviškumu? Kaipgi, tuomet šeima. Juk myli ne vien tik tą vieną žmogų su kuriuo gyveni, bet ir visus aplinkui. O jeigu moteris yra tau neabejinga ir kviečia tave meilės šokiui? Kaipgi atsispirti arba rasti argumentų. Atsakymas, kad privalau susilaikyti kažkaip ne visuomet veikia...O gal tuomet nereikia sekso, užtenka tik glamonių. Bet, ar tai išeitis. Ieškau atsakymo į šiuos klausimus, gal kas turite kokių minčių?

Yogas portretas

na taip seksas yra didele jega, na as kiek zinau susilaikymas yra gerai kad issaugoti savo energija jos nesvaistyti, kai mes mylimes musu energija keiciasi su partnerio tai yra svarbu mums koks musu bus partneris..subetkuo negalima :) vienas svamis pasake kad viska galima suderinti, kitas jogos mokytojas pasake kad yra techniku kurios apsaugo nuo energijos eikvojimo ir keitimosi bet as daugiau nieko nezinau nepasakojo kaip kas ir .t.t kazkada suzinosiu :) matai seksualini potrauki galima sumazinti pakeliant energija i aukstesnes cakras, nes kai mes norime tada buna suaktyvejusi perdaug lytine cakra jei mes mokame kvepavimo pratimais arba asanomis pakelti energija i aukstesnes cakras ir ja issaugome tada si energija gali isaugti kaip pvz>: is dulkes i gele arba medi :) na ir t.t. tai kiek zinau

Vėjas portretas

O kaip pakelti seksualinę energiją į aukštesnį lygį? Žinau, kad yra pratimų, bet kokie jie , nerandu. O gal tiesiog jogos praktikos ir yra tie pratimai?

Yogas portretas

taip yogos praktika tai ir daro, apie kvepavimo pratimus gali rasti yogos vadoveli nusipirkes, hatha jogos knyga jeigu gautum ten placiai buna aprasyta, arba i jogos kluba turi eiti :) meditacija taippat padeda harmonizuoti visatai..., asanos taippat..

Atmananda portretas

Energija galima pakelti pratimu pagalba. Taciau samone pakelti netaip paprasta. Tam yra skirtos pirmos yama nijama pakopos. O paskui pratimai.

orijona portretas

Sveiki,apie visa tai skaičiau knygose,kurios man yra didelis aetoritetas.Tai D. Volšo
''Pokalbiai su Dievu'' ir Drunvalo Melchisedeko Gyvybes gėlės paslaptis.Tai rusų
kalba, netiksliai išverčiau.Volšo knygoje rašoma, kad seksualinių partneriu per
gyvenima gali turėt kiek nori,bet tarp jų turi būt intervalas.Turi kurį laika pagyvent
vienas,kad pajaustum kas yra susilaikymas.Žodžiu,visame tame turi būt tvarka,jokiu
būdu nežeist kito savo veiksmais.Nežudyt meilės.
Melchisedekas pasakoja ,kaip sulaikyt energija, kuri atsipalaiduoja orgazmo metu.Ji
išeina per viršutine čiakrą.Tuo metu, kai ta energija pasiekia širdies čakrą,reikia daryt
specialius kvėpavimo pratimus.Tada ji neišeina, o cirkuliuja ratu.Įvaldžius tą dalyką, galima
tapt nemirtingu.Tą mokėjo kažkokie ten išrinktieji žyniai, gyvenę Atlantidos laikais ar dar
anksčiau.Taip ten rašo.Nepaprastai įdomi knyga! Dvi knygos.Jas skaičiau vienų savo atostogų
metu,tris dienas be atokvėpio ir nežinojau kur dėt įspūdžius.Tikslus pavadinimas ''Drevnjaja taina
cvetka žizni''.

Fata Morgana portretas

Patyriau, kad po jogos užsiėmimo nesinori būti liečiamai ir mylėtis. Nesinori drumsti ramybės ir švaros pojūčio. Žinoma, ir nuo vyro gyvenimo būdo priklausytų, ar aš apskritai norėčiau keistis su juo energija. Visgi aš tikiuosi gyvenime rinktis partnerystę ir derinti kūnišką meilę su joga.

Sai portretas

Natūralu.
Teisinga joga nuraminą kūną ir protą, tuo pačių ir vidaus sekrecijos liaukas, kurios išskiria hormonus atsakančius už lytinį potraukį.
Dar lytinį potraukį mažina badavimas, pervargimas (psichinis arba fizinis), satvinis maistas....
Didina gausus radžasinis maistas, lengvas fizinis krūvis...

mastercu portretas

Vėjau-atsakymas Tau.Daug nekalbėsiu,tik nurodysiu,kur gauti atsakymus į tavo klausimus.Aleksandras ir Irina Medvedevai yra parašę daug knygų apie Šou Dao mokymą,filosofiją ir praktikas.Aš pats jau seniai praktikuoju,ir patikėk-veikia.Dar yra toks Mantekas Čia.Irgi nemažai prirašęs.Jei skaitai rusiškai-tai jokių problemų.:)

mastercu portretas

Beje,Yogui irgi rekomenduoju tą patį.:))

laimis34 portretas

tikrai nemanau seksualinis susilaikymas yra didelis pliusas praktikuojanciam joga,reikia tik moket valdyt savo kuna ir nesvaistyt energija o ja transformuot.mastercu teisus yra geru patarimu ir jais galima pasinaudot tik nereikia skubet su rezultatais.svarbu vegetarine mityba ir fizinis aktyvumas.aisku reikia tik turet su kuo praktikuot:)

Yogas portretas

mieli jogai viskas mes galime suderinti :) viskam yra ribos :)

laimis34 portretas

manau jogas turi ir pasirinkti joge ar bent kazka panasaus,pelus su grudais nera prasmes maisyt ir tiketis kad jie susivienodins.ir vegetarui geriausiai tiktu vegetare.ir beabejo ta atitikima jie turi atrast sirdyse,ir lovoj:)