Joga nidra


Kas yra joga-nidra ?

Dauguma žmonių mano, kad atsipalaiduoti labai paprasta – tereikia atsilošti fotelyje ir užmerkti akis, tačiau ar iš tikro taip yra? Netgi miegant įvairios mintys ir rūpesčiai nepaliaujamai sukasi galvoje, ir žmogus pabunda nepailsėjęs. Vidinės įtampos simptomai dažnai pasireiškia nervingai kramtant nagus, kasantis galvą, judinant koją, be paliovos kalbant, nuolat rodant susierzinimą ar ištisai rūkant.

Jogos mokymas teigia, jog neatsilaisvinus nuo giluminės protinės bei emocinės įtampos, atsipalaiduoti neįmanoma. Su šiomis problemomis susitvarkyti padeda joga-nidros praktika.

Sanskrito žodis joga reiškia -- ryšys, suvienijimas, susikaupimas, pastanga. O žodis „nidra“ reiškia „gilų atsipalaidavimą“.
Joga - nidra tai veiksminga senovinė jogos meditacijos technika, kurią į vakarus atnešė ir pritaikė, svamis Satjananda Sarasvatis.

Reguliari joga-nidros praktika sustiprina energetiką, padidina atsparumą stresui, ji yra efektyvi gydant somatines ir psichosomatines ligas. Taip pat joga-nidra yra švelnus metodas leidžiantis pažinti save, atskleisti savo dvasinį ir kūrybinį potencialą. Viena valanda, praleista joga-nidros būsenoje, atstato jėgas, kaip keturios valandos įprastinio miego. Joga-nidrai tapus jūsų kasdienybės dalimi, jūs ne tik išmoksite gyliai atsipalaiduoti, bet ir pertvarkysite savo charakterį ir įpročius.

Joga-nidros privalumai:

- gilus atsipalaidavimas fiziniame, psichiniame ir emociniame lygmenyse.

- padeda nukreipti savo protą pozityvia linkme.

- labai pagerėja miegas.

- visokeriopai pagerėja darbingumas.

- labai efektyviai pašalina stresą.

- gydo psichosomatines ligas.

- stiprina energetiką.

- leidžia patirti meditacinius išgyvenimus.

- žymiai paspartina mokymosi procesus.

Daugiau informacijos:  www.dhyana.fire.lt

Om Tat Sat 

Taxonomy upgrade extras: 

Komentarai

Fata Morgana portretas

Aš po nidros sugebėjau pasiklysti mieste, link tikslo ėjau ratais kvadratais :) Panašu į hipnozę. Mokytojas kalba "galvok tą, prisimink aną, įsivaizduok trečią", tu dirbi mintyse... Kūnas ima vėsti. Per užsiėmimą kelis kartus užmigau ir nubudau :P Kai prisimenu, ima juokas, norisi DAR ir kartu truputį baugina. Man atrodo piktnaudžiaujant tuo galima netekti proto...

Svečias portretas

o kur tau teko dalyvauti tokiam seminare? gal galima butu koki kontakta. dekui

Atmananda portretas

Neimanoma ismokti Joga Nidros per kazkoki seminara, kad suprast kas tai yra reikia praktikuot reguliariai.

Fata Morgana portretas

Atsakau į klausimą, buvau www.ananda.lt

Sai portretas

Tada aišku.

Fata Morgana portretas

Ką reiškia "tada aisku"?

Sai portretas

Norint vesti jogą nidrą (kaip ir visą kitką) reikia žinoti kas, kaip ir kodėl.
Jei tau neišaiškino kas, kaip ir kodėl, tai ir sakau - tada aišku.

Fata Morgana portretas

Paaiškino kaip, kas ir kodėl, ir dar pati pasidomėjau. Tai, ką parašiau - tik mano asmeniniai įspūdžiai. Vienintelį klausimą turiu, kaip tie, kurie veda Jogą Nidrą, parenka kalbamą tekstą?

Sai portretas

Jei be vizualizacijos tai vardinamos kūno dalys tam tikra tvarka. Jokio parinkimo nereik.
Vizualizacija reikalinga atjungtų juslių kanalų suaktyvinimui. Naudojama tik gerai įtvirtinus sąmonės būseną jogoj nidroj be vizualizacijos. Tekstai nėra labai svarbūs tik reikia žinoti kokius juslių kanalus aktyvinti.
Autogeninė treniruotė labai panaši į jogą nidrą.

Fata Morgana portretas

Dėkoju už atsakymą. Galbūt galite duoti nuorodą arba patarti knygą, kur galima giliau pasiskaityti apie šią techniką, kurią nupasakojot? Jei tai prieinama paprastam žmogui.

Sai portretas

Jei suprantate rusiškai: realyoga.ru V.S.Boiko tinklalapyje literatūroje yra - aiškiai, smulkiai. Yra ir įrašai. Berods ir angliškai yra.

Atmananda portretas

Jei moki rusiskai tai cia http://forumas.veducentras.lt/viewtopic.php?t=838 esu idejes 2001 m Tatjan Piven Joga Nidros seansus atsisiuntimui, ten taip pat yra nuoroda kur galima atsisiusti Svami Satyananda Sarasvacio knyga "Joga Nidra".... o cia http://ariom.ru/forum/t18001.html esu idejes kita 2006 m Tatjan Piven Joga Nidros audio treninga.

Fata Morgana portretas

Dėkoju Atmananda ir Sai

Fata Morgana portretas

atsakau, as buvau Nidroj Anandos jogos namuose, (www.ananda.lt)

Atmananda portretas

Fatai morganai

Taip gali buti, todel Joga Nidra reikia derinti su pratimais ir dar su siuo bei tuo

Sai portretas

Pradedantiesiems nerekomenduotina joga nidra su vizualizacija.

Atmananda portretas

taip, negaliu nesutikti, cia persistengti nereiketu

zvirblis portretas

o man seanso vidury pasidare beprotiskai silpna, sirdis pradejo dauzytis..nezinojau ka daryt, maniau nualpsiu..;(po kiek laiko praejo, bet prie grupes jau nebesugebejau prisijungt. pasidare salta, delnai suprakaitavo... kas cia atsitiko?gal kas galit pakomentuot?su sirdim problemu kaip ir neturiu (arba nezinojau iki siol, kad turiu), o vadove nieko konkreciai nepasake..

Anakonda portretas

Joga Nidra yra energetinės aktyvyzacijos ir transformacijos metodas, todėl jis nenumato jokios saviveiklos. Tai kas turi būti vizualizuojama yra labai tikslu. Jus koncentruojate dėmesį į energetinius centrus žingsnis po žingsnio ir kiekvienam centrui yra skirtas tikslus informacinis kodas. Jeigu vedantysis improvizuoja pasekmės gali būti visokios... Paprastai po meditacijos jaučiamasi gerai ir nučiuožimų būti negali. Joga Nidros iš knygutės neišmoksi - reikia praktikuoti.

sai2 portretas

zvirblis - papasakok kas ten per joga nidros "seansas"?
Anakonda - joga nidra (jogos miegas) nėra "energetinės aktyvyzacijos ir transformacijos metodas".

Indija portretas

Man irgi įdomu-sai, kas yra yoga nidraa?
Anakonda-jei galit, pasidalinkit savo meditacijų patirtimi-kaip pradėjot, kaip vystėsi praktika ir etc. Ačiū:)

Žinau, kaip turėtų atrodyti nidraa seansas, bet pati tuo neužsiiminėju.

zvirblis portretas

Anakonda - jokios saviveiklos nebuvo. sai2 - kaip ir rase anakonda, buvo tiksliai, pagal mokytojo nurodymus koncentruojamas demesys i tam tikras kuno vietas. Pacioj pradzioj apeme nuostabus jausmas, kiekvienasyk nukreipus demesi i tam tikra vieta perbegdavo siurpuliukai. Jausmas buvo puikus, net nezinau kaip ivardint - lyg nebebutum fizinis kunas, suvoktum save is kitos puses..nu truksta zodziu aprasyt kitaip sakant:))bet po to staiga apeme panika, nebejauciau zemes po savim ir beprotiskai uzplake sirdele..buvo labai bloga, nebezinojau ka daryt;(tai tik nusukau delnus i zeme ir laukiau kol praeis..nebezinau, ar kitasyk i toki seansa beeisiu - issivyste paniska baime vien apie tai pagalvojus..tai tokia vat mano joga nidra praktika. Nenoriu nieko isgasdint, kiek suprantu visiem kitiem ten labai patiko, ir mokytoja sake, kad tokio atvejo dar nebuvo - tai tik mano asmenine patirtis.