Shivana joga

Esu lankiusi hatha jogą ir man labai patiko . Dirbu įtemptą darbą , turiu problemų su stuburu, būten šie užsiėmimai, man labai padėjjo - atgavau jėgas, pasitikėjimą savimi, sutvirtėjo sveikata, atgavau savyje harmoniją .  Labai gaila, tačiau mūsų nuostabi trenerė išvyko. Neseniai radau informaciją, jog mūsų mieste vedami shivana jogos užsiėmimai. Ar žinote ką nors apie shivana jogą . Nenoriu paklūti ten, kur yra skelbiamas tikėjimas, nes joga man yra reikalinga dėl pratiškosios pusės - sveikatai, poilsiui. Su jogos pagalba atgavau save. Ar shivana joga neskelbia tikėjimo ir kaip dauguma mane įtikinėja, jog pakiūsiu vos ne į sektą. Atleiskite man už tokį neišmanėliškumą.  Būsiu dėkinga, jeigu atsiliepsite .

 

 

Forumas: 
Sai portretas

Šivananda turėjo keletą mokinių. Todėl jo mokymas skiriasi. Žiūrint kokio mokinio yra interpretacijos. Būtent lietuvoje yra ta pakraipa, kur (mano nuomone) nuo to mokymo ką mokė Šivananda labai skiriasi. Krypimas link sektantizmo smarkiai jaučiasi.

Ramapriya portretas

Dristu su Jumis nesutikti!!!Sektantizmu net nekvepia:)))
Bukim tolerantiski,prasau...

Yogas portretas

sai - kreipiuosi i jus su siek tiek nesupratimo, jeigu jus nezinote kas yra sivananda joga nereikia skleisti ereziju... sivananda joga, tai pagrinde raja joga: 8 pakopu mokymas.... jeigu lankote tik uzsiemimus kokiame centre ten vyksta tik asanos, atsipalaidavimas, pranajama, kur tas sektantizmas sai? pats esu mokytojas ir tikrai zinau visas subtilybes:) ir lietuvoje yra gilios sivananda tradicijos, lietuva gal bus pirmoji rytu europoje kur bus ashramas jogos oficialus sivananda jogos centras, tai tikrai nebijokite ir lankykite sivananda joga, atpalaiduosite kuna ir prota...:)

Sai portretas

.....asanos, atsipalaidavimas, pranajama,... aratis, kirtanai (pamiršote).
Šivanandos mokyme niekada pranajama nedaroma prieš asanas. O kaip daroma lietuvoje?
Norint susipažinti su Šivanandos mokymu plačiau derėtų susipažinti su kito mokinio Svami Satjananda Sarasvati mokymu (Biharos mokyklos įkūrėju).
O dėl lietuvių patiklumo, tai patylėsiu.

Ramapriya portretas

Mielas Sai.Gal Jus tik Lietuvoje matet Sivanandos mokyma?
Sivanandos mokytoju kursuose mokymas prasideda nuo pranajamu,asanu ir t.t.
Manau yra ne tik Jusu Swami Satjananda Sarasvati.Argi jis vienas rodiklis jogoje?
Yra Gyvenimo meno kursai.Ten pradeda nuo asanu.
Mano nuomone,geriausia pradeti nuo pranajamu.Kodel?Jeigu darote praktikas ,zinot:)
As manau,kad cia tik Jusu nuomone:)

Sai portretas

Pats Svamis Šivananda yra nurodęs veiksmų seką: asana, pranajama, meditacija. Ir man visiškai nesvarbu kokiuose mokytojų kursuose ir kaip mokoma.
Taip. Sutinku. Galima kelnes mautis per galvą. Ir lietuvoje tap daroma.

Daugelis, matyt nežino kam reikalingos asanos, o kam pranajama, todėl ir daro bet ką ir bet kaip.

ieskotojas portretas

Tai galetumete pasidalinti savo informacija (kas kam kur kodel ir kaip reikalinga..) su visais :) Manes asmeniskai dar "nei viena joga" neuzkabino, idomu kaip patys jogai traktuoja teisinga praktika. Ar tai kazkokia griezta pakopu sistema bei disciplina ar tai zmogaus sirdies kelias, jo prigimtis, kaip rasti si balansa ? Patanjali regis aiskiai, taciau abstrakciai apibudino zodi "yoga", bet manau dauguma is musu pernelyg linke konkretizuoti ir prisirisame prie specifiniu metodu.. Zinoma galiu klysti.

Sai portretas

Patanžalis antroje sutrų eilutėje aiškiai apibrėžė, kas yra joga. Ir išdėstė metodą, kaip tą pasiekti (aštuonių sudedamųjų dalių).
Kadangi jis neaprašė kuri dalis po kurios turėtų sekti, todėl ir yra daug interpretacijų.
Mano nuomone (ir ne tik) pranajama turi sekti po kokybiškos asanų praktikos. Arba visiškai atskirai. Bet ne prieš asanų praktiką. Kaip ir Radža Joga tik įvaldžius Ha-tha jogą.
Teisingos jogos praktikos požymiai: gerėjanti sveikata, atsiradęs kūno laisvumas/lengvumas, stabilėjanti psichika, didėjantis proto aiškumas/aštrumas, didėjanti dėmesio koncentracija, platėjančios pažiūros.
Neteisingos praktikos požymiai: blogėjanti sveikata, padidėjęs gerų ar blogų emocijų fonas, pažiūrų siaurėjimas (netgi sektantizmas), išsklaidytas dėmesys.

Ramapriya portretas

Miela Sai,mane Tarpaut.jogos mokytoju kursuose mokino kitaip nei Jus rasote ir kas teisus?Ar yra pasaulyje viena teorema,kurios laikosi visose jogos ,,pakraipose"?
Noriu zinoti.
.Anksciau dariau pranajamas po asanu,dabar pries.Bet sveikata neblogeja:)Manau,kad galima ir pries ir po.Nemanau,kad blogeja sveikata ir kita.Ar buvo atlikti kokie tyrimai?Po asanu zmonems jau tingisi.

Sai portretas

Tarptautiniuose mokytojų kursuose mokinama Devanandos (Šivanandos mokinio) mokymas. Nors ir vadinamas Šivanandos mokymas, bet manau šiek tiek atitrūkęs nuo tikrojo Šivanandos mokymo.
Yra viena tiesa ir daug interpretacijų apie ją. Šivananda, Devananda, Satjananda, Ajengaras, Krišnamačarja, dinamikos pasekėjai ...... Kuo plačiau viską apimi, tuo labiau aiškėja ką ir kaip turi daryti žmogus (Homo Sapiens).
Sakykim prieš asanas darom pranajamą. Šonkaulių raumenys neištampyti, neatsipalaidavę. Koks praktikos efektyvumas?
Galima vardinti daug pliusų pranajamos po asanų, ir daug minusų pranajamai prieš asanas....
O kad žmonėm tingisi? Nereikia ilgai trunkančių, 5 minučių užtenka grupėje. Tik supažindinti. Pranajama labai individualus ilgai trunkantis darbas, atliekamas ne grupėse.
O jei kalba eina apie Nadi-Šodhaną, tai net ne pranajama, o krija. Krijos irgi atliekamos atskirai.
P.S. Aš vyrukas. :)

ieskotojas portretas

Kazkaip nemazai zmoniu pradejusiu "daryti" joga, ypac eidami i ivairias organizacijas, susiduria su susireiksminimo problema. Aisku is to sekantys padariniai - gincai apie ivairias mokyklas, mokytojus; daznai uzsisklendziama ties savo nuomone. Gerai jus Sai parasete, kad po teisingos praktikos plateja zmogaus paziuros.

Beje ar jums neatrodo, kad ta teisinga asanu praktika, apie kuria rasete, automatiskai veda i pranajamos procesa ? Kai zmogus subalansaves poza, pilnai atpalaidaves kuna sutelkia demesi i kvepavima, palengva pradeda ji gilinti, ilginti, didinti demesinguma.. Matyt tas pats ir su meditacija ? Tikriausiai vien zinant kaip TEISINGAI pritaikyti yama/niyama ir asanu principus savo praktikoje automatiskai einama tuo astuoniu sudedamuju daliu keliu. Tik nesuprantu, kodel, tarkim, pats daznai verciuosi per galva noredamas gauti kuo daugiau informacijos apie tai, nors viskas ko reikia lyg ir yra bei buvo cia, ranka pasiekiama... Turbut dar sunku priimti paprastumo "dovana".

Sai portretas

Įdeliu atvėju viskas vyksta vienu metu: nusiprausęs, sveikai valgantis, gerų minčių žmogus atlieka asanas, jų metu giliai ir lėtai kvėpuoja (pilnas jogos kvėpavimas, pranajama) o jau toliau pagal to žmogaus sąmonės išlavinima gali įvykti dharana, dhijana ar samadhi.
Blogiausia, kai žmonės pradeda ilgalaikes meditacijas turėdami fizinių (neduok dieve psichinių) problemų.
Dėl paprastumo - viskas net per daug paprasta. Tik žmonės jei mato, kad nieko įmantraus, reiškia nevertas dalykas.

mastercu portretas

Žmogus turi tokį dalyką,kaip pasirinkimo laisvė.Vienam patinka Šivananda,kitam Ajengaras,trečiam Tibeto joga,ketvirtam Aštanga Vinjasa joga.Tik praktikos pagalba kiekvienas pasirenka tai,kas jam labiausiai tinka.Man pavysdžiui tinka ir patinka ukrainiečių mokykla-Siderskis,Lapa,Sidorcevas.O iš "klasikų" labiausiai vertinu Ajengarą-puiki jogaterapija.Ir dar labai vertinu Tibeto 5 pratimus"Oko vozroždenija".Nereikia piršti kitam tai,ką pats praktikuoji.Gal jam netiks.Rekomenduoti galima.Bet jei žmogus asmenybė o ne avinas iš bandos,jis pats atsirinks kas jam labiausiai tinka.

Fata Morgana portretas

Mastercu, žiūrėk, ką aptikau apie 5Tibeto p., ką manai?
cituoju (http://www.jogosnamai.lt/lt/joga/klasika):
„Ką pasakytumėte apie P.Kedlerio techniką „Penki Tibeto perlai". Praktikuoju ją apie penkis metus. Efektu esu patenkintas. Atėjau į Y23 ir sužinojau, kad ši technika skirta silpniems arba pagyvenusiems žmonėms. Aš toks nesu. Ir,kad man ši praktika nereikalinga ir gali būti pavojinga. <...>
Pašalinių efektų, kuriuos reiktų taisyti, ši praktika nesukelia. Bet ji yra „egregorinė", t.y. „prijungia" praktikuojantįjį prie tam tikro energoinformacinio darinio, kuris yra bendras visiems, kas ta praktika naudojasi. Ir tam tikruose rėmuose, tokia praktika padeda sergančiajam arba labai silpnam žmogui išsikapstyti iš „šiknos skylės". Bet kai jau „šiknos skylė" lieka praeityje, sveikatos prasme sustiprėjusio praktikuojančiojo savivoką-suvokimą egregoras pradeda naudoti kaip „maistą" sau ir kaip „prijungimą-pasijungimą" tiems, kam tai būtina. Štai taip, tam tikrame lygmenyje praktika tampa stabdžiu, apribojančiu jūsų energoinformacinės sudedamosios vystymąsi. Tame nėra nieko blogo ir nieko gero. Tiesiog toks šios praktikos poveikis. Aš apskritai patarčiau nesinaudoti tradicinėmis egregorinėmis sistemomis, nes neskaitant tam tikro vystymosi potencialo, jos sukelia ir parazitinį efektą - tai ką aš vadinu „prijungimu-pasijungimu". Iki tam tikro lygmens „prijungimas-pasijungimas" gali veikti kaip fizinio sveikėjimo ir tam tikro energoinformacinio vystymosi faktorius, bet ateina momentas, kai egregoras pradeda „reikalauti savo". Tai savotiškas „manipuliacinio zombiavimo" efektas. Tai reiškia, kad tokiu atveju, „aukščiau" „prijungimo-pasijungimo" lygmens žmogus kaip, suvokianti būtybė, vystytis nebegali. Tokias savybes turi ir visos „guruistinės" jogos pakraipos, visos religinės konfesijos, visos sektantizmo formuotės. Galimybę išeiti „į savo asmeninę vertikalę" be tarpinių egregorinių „prijungimų-pasijungimų", suteikia tik technologinės sistemos, kurias sudaro: technika, metodika ir algoritmas, bet nėra prisirišimo prie autoriteto ir nėra iniciacijų", „pašventimų" ir kitokių „prijungimo-pasijungimo" atributų. Aš niekada neįsiliejau nei į jokią konfesinę arba „inicijuojančią" sistemą būtent dėl tos priežasties, kad manęs nedomina „prijungimas-pasijungimas", aš matau prasmę tik laisvoje sąmonės evoliucijoje. Taip, kad jeigu jums nereikalinga greitoji pagalba", meskite „Penkis Tibeto perlus" ir praktikuokite Y23 - šią metodiką aš formuluoju kaip technologinį algoritmą, kuris leidžia žmogui išsivaduoti iš visokių „prijungimų-pasijungimų" ir išeiti „į savo vystymosi vertikalę", išvengiant visų įmanomų „egregorinių" žaidimų variantų." Siderskis

Indre Devi portretas

Net baisu skaityti! Gerbiu Siderski kaip jogos praktika, bet tik ne kaip mokytoja!!! Na kodel jis savo tiesas pasakoja kaip absoliucias??? na kur jis patikrino tu agregoru poveiki??? Tada jo sudeliota sistema - taip pat agregoras? ar ne jo paties fraze - netikekit tuo ka kalbejau pries kelis metus, as tada dar nieko nezinojau, dabar jau manau kitaip (laisvas vertimas).
O Siderskio teksta cituoja Reda is Anandos? jei taip - paskaitykit ir kitus jos pasisakymus :)

Sai portretas

Žmogus visada renkasi tai kas jam tinka ar patinka, bet tai nereiškia, kad tai sveika kūnui.
Matau mastercu patinka dinamika. Bet kiek tai susiję su joga apskritai?
Kol žmogus jauna jam reikia dinamikos, su amžiumi dinamika žaloja organizmą.

Ramapriya portretas

Nenoreciau viska ta,apie ka diskutuojat susikrauti,praktikuoti ir vaikscioti kaip atlieku kibiras:)))Zmones graibsto is visur po truputi.Ar tai reiskia,kad jis praktikuoja joga?

Sai portretas

Šito irgi mokino mokytojų kursuose?

Ramapriya portretas

As mokiausi Sivanandos jogos mokyt kursuose,tai savaime aisku tik sia sistema ismokau ir praktikuoju, ir mokau kitus.Vienas kitam siulo pabandyti Ajangara,Tibeto joga,Siderski ir t.t...Ir jau auksciau minejau kaip tai man vadinasi:)

Sai portretas

Na aš nesiūlau nieko bandyti.
Aš tik siūlau praktikuoti jogą. Protingą, pragmatišką, sveikatinančią.....

Ramapriya portretas

As ta sekmingai darau.....

mastercu portretas

Ramaprija,kiek laiko pats rimtai praktikuoji?Ar bent žinai iš viso ką nors apie Ajengarą?O Siderskį bent žinai?Kaip tu mokysi kitus jogos filosofijos,jei užsiciklinęs tik ant Šivanandos?Šivananda paprastas mirtingasis,kuris puikiai pritaikė jogą pinigams kalti.Matau,ir pats tuo keliu eini.Pas tokį mokytoją nei pats eičiau,nei kitiems nepatarčiau.Tiesa,bent Ramačaraką pasiskaityk.

Indre Devi portretas

Kodel taip agresyviai puoli??? Siderskis pinigu nedaro??? Ayangaras???
Sivananda vienintelis is ju ko gero butent pinigu ir nedare, vien jau del tos priezasties, kad tiesiog numire :) Gal pats pasiskaityk! Jis ikure mokykla, asrama, o toliau jo sistema platino, i vakarus "atveze" jo mokiniai, deja, pats Sivananda jau buvo palikes savo kuna, kai jo sistema vakaruose tikrai tapo populiari. Jis pats is Indijos nebuvo isvykes.
Ir siaip jau - manau, geriau remtis gyvu mokymu, patikrinta sistema ir bent jau pradzioj praktikuoti stebint mokytojams, negu tapti "didziu jogu" skaitant knygas ir stebint filmukus - taip ir nusiinterpretuoti i lankas nesunku :)

mastercu portretas

Sai,apie dinamiką tu neteisus.Atrodo Hatcha joga pradipika yra parašyta-"Žmonės,praktikuokite vinjasas".Be jų hatcha joga neturi prasmės.O vinjasa be judesio neegzistuoja.Ir amžius čia neturi reikšmės.Jei ilgą laiką praktikuoji,tai organizmas jau yra prisitaikęs prie tokių krūvių,ir jam nieko baisaus.Tik žinoma viską su protu reikia daryti,joga tai ne cirkas.Aišku,jei tik pradėjai būdamas garbaus amžiaus,tai ir Šivananda tiks :)

Ramapriya portretas

Tu labai netolerantiskas,Mastercu ir nenoriu su Tavimi gincytis.Gincai man svetima.
Maniau,kad mes cia diskutuojame.Tu praktikuoji prisikaites knygu.O as noriu ,kad uz manes stovetu Guru.Pries tai buvo ir ne Sivananda.Beje,ir praktikas darau kasdien.... Praktikuoju sesi metai:)Nepasakyciau,kad Tu medituojantis,nes is Taves verziasi nepasverti zodziai..Filosofija tai dar ne Sivananda:).O ka reiskia Ajangara?Jei butu smalsu -suzinociau!Tiesa?Ir Siderski zinau.Tiek zinau,kiek noriu zinoti.Atsipalaiduok:))))
Tu,kurie kala pinigus ir daugiau zinau.
Neisizeisk,ne Tave pavadinau atlieku kibiru:)))

Sai portretas

Dinamika yra dinamika. Aš nieko prieš ją neturiu. Aš irgi baseine paplaukau.
Tačiau dinamika ir joga, kuri yra "čita vriti nirodha", nesuderinami dalykai.

Ir jei turi omenyje dinamiką, kaip kūno lavinimo priemonę, tai kodėl nevadinam tai gimnastika ar kitaip?

Ramapriya portretas

Visiskai sutinku,Sai:).

mastercu portretas

Dabar jau tu Ramapriya neįsižeisk,bet nežinoti,kas toks B.K.S Ajengaras-tai jau per daug.Na tiek to,tai ne mano reikalas.Dar kartą sakau,kad kiekvienas turi teisę pasirinkti tai,ko jis pats nori.Ir mano komentaras(o ne ginčas,kaip tamsta išsireiškei)iššauktas tavo paties ginčo su Sai.Kas liečia meditaciją,tai jūs visi su ja truputi atsargiau.Kada pilnai nurimsta protas,prapuola baltasis triukšmas,atsiveria energetiniai kanalai,mes tampame labai atviri informaciniams srautams,kurie veria mus ir visa kas aplinkui kiaurai.Visą tai nesąmoningai fiksuojama pasamonėje(ir nežinai,kokio mėšlo prisigraibai).Ir po to nesupranti,kodėl tavo elgesys standartinėse situacijose būna skirtingas ir neadekvatus.Aš laikausi tokios koncepcijos,todėl meditacijai skiriu neįpatingai daug laiko,tik tada,kai kūnas po praktikos būna pilnai pavargęs.Apart jogos,aš praktikuoju ir Šou dao.Ten yra man daug įdomesnių dalykų,kas liečia meditacijas.Dabar tolerancija.Jei patys taip intensyviai medituojate,tai kodėl taip lengva jus išvesti iš pusiausvyros?Kodėl taip greitai įsižeidžiate?Aš išsakiau savo nuomonę,o kad užsigavote,tai jau jūsų problemos.Aš pvz.dėl atliekų kibiro visai neisižeidžiau.Sakyk ką nori,bet jei mane domina daugelis dalykų,ir jeigu tai man padeda-aš ir toliau tuo domėsiuos.

Ramapriya portretas

Man tiesiog truksta zodziu :/Argi Tau parasiau,kad nezinau kas Ajengaras???Ties kokiu posukiu supratai,kad mane isvedei is pusiausvyros?Juokinga:)))Nesusirk puikybes manija:
-,,As zinau".
Tau tik daugiau medituoti.Ir apie meditacija nepatarinek,nes kaip supratau tu teoretikas joje,o ne praktikas:)Po mano asanu kunas buna pailsejes,o ne pavarges.Kiek suprantu tavo buna pavarges.Tai irgi man nauja:)Tai tiek...

Indre Devi portretas

siulau vistik daugiau demesio skirti meditacijai - tai isvalo samone, o piktas emocijas i teigiamas transrormuoja mantru ir kirtanu giedojimas :) to turbut isvis nesi bandes - Siderskis nedainuoja :) Yangaro mokytoju, kurie tuo uzsiimtu irgi nezinau :) rami pranajama ramina prota -anuloma viloma. Bet kiek suprantu, tu kaip tik atlieki daug bastriku - tai tave iaudrina. nepyk, bet is komentaru atrodai labai agresyvus.

Sai portretas

Įterpsiu ir aš savo dvylekį.
mastercu teisus dėl meditacijų. Kol kūnas, psichika, endokrininės ir kitos sistemos turi bent nedidelių problemėlių, su meditacijom atsargiai.
Ramapriyja, kad pasiekti "čita vritti nirodcha" teoriškai yra keli būdai. Vienas iš jų ištampyti, atpalaiduoti kūną, blokai išeina būsena ateina, kūnas pailsėjęs (šivananda ...).
Kita teorija - nuvarginti kūna dinaminėmis praktikomis (siderskis) ar statinėmis apkrovomis (ajengaras), tada galva atsijungia ir būsena pasiekta. Šis būdas pavojingesnis dėl krūvio neapskaičiavimo gaunamomis traumomis.

Skaitykit geriau Patanžalio "Joga sutras". Ten viskas parašyta. :)

Ramapriya portretas

Tame ir reikalas,kad su manimi viskas tvarkoje:)

Sai portretas

Tame ir reikalas, kad nei su vienu nėra viskas tvarkoj. :)))

Ramapriya portretas

Jei taip butu,butume kitoje vietoje:) Ir negaletume bendrauti...

mastercu portretas

Spaudžiu dešinę Sai.Ir ne dėl to,kad mane palaikai,o todėl,kad nesi toks nepajudinamas betoninis medituojantis luitas,kaip Ramapriya.Žino tik vieną savo Šivananda,ir net nebando susipažinti su kitom praktikom.O jei ir bandė ir pasirinko Šivanandos mokyklą,reiškia eina lengviausiu keliu,neduok dieve paprakaituoti.Bandžiau aš Šivanandą.Prieš Siderskį tai vaikų žaidimas,beveik jokio krūvio,palyginus.Ai,tiek to,gal jis silpnas fiziškai ir jam taip geriau.Ir puikybės manija pats seniai serga.Tik jis teisus -ir viskas.Neužginčijamas.Pats ką praktikuoji?Ar dar kuo domiesi?

mastercu portretas

Cha.Aš labai atsiprašau Ramapriyjos.Aš gi toks žioplas.Tik dabar pasižiūrėjau kas jis toks :)))(tiksliau TOKIA;))Dabar viskas aišku,kodėl Šivananda,kodėl meditacijos,kodėl toks kandus liežuvis,kodėl tokia nepajudinama povyza :))Aš jau su viena panašia asaba jau susipažinęs šitoj svetainėj.Lygiai tas pats.Nepykit,Ramapriya,kad palaikiau jus vyru.Dabar žinau kaip su jumis kalbėti.Nesipykim,gerai?

vishnu portretas

Mielas Mastercu,Tu is tikruju zioplas!!!Nesuprantu zodzio ,,asaba"?:/
Idomu kiek laiko praktikuoji pats?Pagal Tavo rasymo kultura Tau tik taksistu ir dirbti.
Juk Tu puse savo amziaus pragerei,o dabar dristi varyti ant kitaip mastanciu.Mat ne taip kaip Tu.:)))Kas tas Siderskis?Jei jis tau rodiklis,tai nereiskia ,kad ir kitiems jis toks gali buti. Tau geriau sekasi vilioti moteris:)))Nepakenciu kai vyras uz moteri dedasi protingesnis:)))Tavo praktiku stazas tik du metai:)))

Sai portretas

mastercu, domiuosi joga. :))))) Grybą pjaunu savotišką, interpretacijas. Filosofija artima V.S. Boiko.
Nevaryk ant šivanandos, jis senokai miręs ir ką parašęs knygose yra normalu. O ką iš jo padarė jo mokinys Devananda, tai net sektantizmu pradeda kvepėti. Satjananda ir Biharos mokykla geresni Šivanandos atstovai.
Apie Siderskį geriau nešnekam. :))) Palauksim. Labai jau keičiasi pas jį viskas. Bet dinamika lieka. :)))

mastercu portretas

Vishnu,mano gyvenimas-tai grynas pavyzdys,kaip jogos praktikų pagalba galima sutvarkyti savo psichiką.Tai,kas buvo anksčiau-praeitas ir nebesugrįžtamas etapas,per kurį būtina buvo pereiti,kad prieitum prie jogos.Jūs čia visos pliekiate mane,kad aš stačiokas,chamas ir t.t.Bet pažiūrėkite,su kokia pagieža jūs tai sakote,kaip giliai jus užkabina mano žodžiai.Turbūt gatavos mane papjauti.Argi tai dvasingų žmonių bruožas?Gali vadinti mane kaip nori-Kazanova(kodėl ne Don Žuanu?),taksistu(nors koks tavo reikalas,kokiu būdu aš užsidirbu duoną) ar kaip nors kitaip(beje,turbūt labai pavydit,kad pačios nepraktikuojat sexdao,kaip čia išsireiškei).Manęs tai visai neužgauna(o aš tarp kitko neapsivardžiuoju :))Pasakysiu atvirai.Norint pažinti žmogų(draugą ar priešą),reikia "įmesti" truputi dezinformacijos.Tada ir pamatai,kaip jis elgiasi,kas jis toks iš tikrūjų.Tai karinė gudrybė.Prašom-jūs ir atsiskleidėt,pakibot ant kabliuko.Apie žmogų geriau spręsti tik gyvai su juo bendraujant,ir ilgą laiką,o ne iš to,kas parašyta.Pasiduoda provokacijai tik neprotingi.Tiek to,aš visiškai ant jūsų nepykstu.Man nusibodo kiršinti širšių lizdą.Toliau kalbėsiu tik apie jogą ir tik rimtai.

mastercu portretas

Sai,tu teisus.Pats Šivananda čia niekuo dėtas,ir jam jokių pretenzijų neturiu.Tik man pačiam asmeniškai jis per silpnas,o kitiems gal jis puikiausiai tinka.Tikrai,ką su jo mokymu padarė kiti-tas man ir nepatinka.Jei nenori apie Siderski,gerai,nešnekam.Tik jis ASMENYBĖ,todėl nestovi vietoj,o KURIA.O tokie ŽMONĖS mane žavi.Ir jis yra pasakęs"jei žmogus pritaiko jogą sau,o ne joga žmogų,tai jis yra kurybiška asmenybė"Jei interpretuoji,ieškai-reiškia progresuoji.Man irgi teko daug ko pabandyti,kol sau parinkau tinkamą variantą.Bet viskas keičiasi,rytoj gal netiks tai,kas tinka šiandien.Svarbiausia "kartelę kilstelti nors milimetru,bet aukščiau",o ne sėdėti patogiai įsitaisius kokioj nors asanoj ir laukti "nušvitimo".Linkiu tau sėkmės :)

Sai portretas

Man visos tos jėgos praktikos atsiduoda tam tikros rūšies narkomanija. Einant iki ribos stimuliuojamos endokrininės liaukos, gaminamas endorfinas, adrenalinas..... Tai vidiniai narkotikai. Sutik, kad jei negali be to, tai jau "pakibęs".
Nepyk, bet man tai prasilenkia su joga.

Indre Devi portretas

siulau isbandyti Baltijos cirka! ten tokiu triuku daro, kad net pats Siderskis pavydetu !!! Tau gi reikia sakei ispudingu fiziniu pratimu. Tik joga cia prie ko?

mastercu portretas

Vishnu,pagal ką tu matuoji praktikų stažą?Ko tu pati pasiekei per savo "ilgametį" praktikų stažą?Ar žinai,kas yra sąmonės suvokimo ribų prasiplėtimas,ar pasiekei bent vieną šuolį ?Padiskutuokim.

vishnu portretas

Su manim taip pat viska gerai.Nera noro su tokiais kaip tu diskutuoti.
Kiek tu suoliu padarei ir ka pasiekei vertini tik pats save.
Ka pasiekiau ir koks mano praktiku stazas? Tu ne lygis man.
Matosi ,kad tu zemos kulturos zmogus,vienisas vilkas:)
Deja,ir tokie zmones kaip mes susigincija.Esame zmones.Tu netolerantiskas ir nediplomatas kitoms ,,pakraipoms".Nepuolu girtis ka skaiciau ir ka praktikuoju.:)
Neuzsiiminekime moraliniu sadizmu!

Ramapriya portretas

Tu juokini su savo klausimais ir pasiputimu:)))
Argi cia diskusijos ,gerbiamasis?Nenoriu svaistyti energijos bereikalingiems gincams.Tu esi radzasinis mokinys;)Tu emociskai prisirises prie savo Siderskio:)

Sai portretas

Ponai jogai. :)))
Manau tikslinga užbaigti šią abipusių įžeidinėjimų diskusiją.Tai pažeidžia tam tikrus jogos principus. Ir jrei jų laikotės, manau suprasite, kad to daryti nereikėtų.
Jei jus "užkabina" kažkieno žodžiai, tai dar dirbti ir dirbti.....

Ramapriya portretas

Sai,aciu uz pastebejimus:)

mastercu portretas

Sai,aš ne jogas ir nelaikau save tokiu.Aš tik praktikuoju-ir tai man padeda.O išpažįstu Šou Dao filosofiją.O daosiai leidžia sau sveikai pasiginčyti,ir jei reikia gintis-pasimušti.O jeigu jogai visi tokie,kaip šitos kelios pasipūtusios,pagiežingos ir labai gerai apie save manančios damutės-tai aš nenoriu būti toks.Ir nebūsiu.Noriu tikėti,kad ne visi.Stiprybės visiems šiam be galo permainingam pasauly ;)

Sai portretas

Kiekvieno teisė manyti, kad įsigytas jogos mokytojo popierėlis yra šio to vertas ir leidžia mokyti kitus.
Manes niekas jau nestebina. Tiesiog taip yra.

vishnu portretas

As turiu diploma:)Ir ne jis leidzia mokyti,
o zinios ir didele praktine patirtis:)Ir zmones pas bet ka neis.Bet jau nesigicysiu:)))

Sai portretas

Žmonės? Žmonės ir atšipusį peilį nupirks, jei nežinos kaip aštrus atrodo. :)))
O žinių, kol kas, nesimato. :D

Ramapriya portretas

Tiesiog mes tai ne Jus ir nedeklaruojam ka ismanom:)
Kaip beprasmiskai galima nusisneketi,kai trokstama vaizdingai issireiksti;)))

Sai portretas

Aš tik turtą deklaruoju mokesčių inspekcijoj. :)))
Čia tik diskutuoju. :)))

Ramapriya portretas

Atsiprasau,,,nepaemiau"vieno zodzio i kabutes,ir vel uzsikabinai:)))

Sai portretas

Atsakyti, ne visada reiškia "užsikabinti". :))

Ramapriya portretas

Atsakyk,kai paprasysiu:)Aciu

Ramapriya portretas

Mastercu,Tu vel uzkabini:/Kai parasai,perskaityk ka parasai.
tai Tu apie save gerai prikurei!!!Nebepradek,prasau!
Pasipute ir pagiezingi nedirba socialiniais pedagogais!
Tiesiog taip ir te lieka...Is kur Tu toks islindai,vienisas vilkas:)))

Sai portretas

Tu vėl užsikabinai. :))))

vishnu portretas

Nelaikai saves jogu,bet apie joga rasai:)))
Tu tikru tikriausias radzasas:)Sekmes Tau!
Aciu uz komplimentus!

mastercu portretas

Gerai.kad nors ne tamasas :)))

vishnu portretas

Kas zino kaip atsitiks laikui begant...

mastercu portretas

Kažin kokiai kategorijai save priskiri,jei leidi sau visiems skelbti asmeninę informaciją ir ją panaudoti įžeidimams pastiprinti ?Ech,būtum tu vyras...Žinai,Vishnu,nors ir stengiuos nekreipti dėmesio,bet jaučiuosi,lyg vaikščiočiau su apspiaudyta nugara :(

Ramapriya portretas

vishnu portretas

As tik konstatuoju fakta:)))
Izeisti visai nesiruosiau.Nereikia kitus laikyti kvaileliais tik del to,kad neskaito Tavo Siderskio:)))
Jei kai kurie komentarai izeide,atsiprasau.Taves tikrai nepazystu.Tik nepatiko Tavo rasymo stilius ir kultura zinutese.Gyvenk ir elkis taip ,kad nereiketu tokia nugara vaikscioti.Sekmes Tau:)

Ramapriya portretas

Zmones,prasyciau nesisvaidyti meslu,cia juk ne politika!!!

Dumelis portretas

Bukit Sveiki visi,
šiaip neturėdamas ką veikt užsukau paskaitinėt. Nei aš jogas, nei dar koks, šiaip žmogelis kurių pilnos gatvės. Diskusija yra bendravimas ieškant atsakymo, ginčas, tai susireikšminusiu kova, jis visada su neigiamom emocijom išvien. Norėjau pastebėt, kad jus ginčijatės ir nemažiau, nei bet koks kitas forumas ir tai tik del to, kad nesiskiriat nuo mūsų, visų kitų žmonių kurie nepraktikuoja jogos. Jogų technikos visos geros, jei jos sukurtos nušvitusio žmogaus, nes jie yra pasiekę tą, ką mes dar tik siekiame. Nei ginčytis, nei diskutuoti nėra prasmės. Arba turit suvokimo tikėjimui arba ne. Auginti tikėjimo galią, mūsų visų vienas tikslas. Su šia jėga ateina suvokimas, kuris irgi gautas idėjus pastangas ir protingiausia būtų šią jėga ir suvokima naudoti tolimesniam tikslui siekti. Kol nemokame valdyti jausmų venkime minčių kurios atneša neigiamus jausmus, jei nemokame valdyti minčių, galim pabandyt kontroliuot žodžius kurie provokuoja neigiamas mintis. Pabandykime žodžiais išprovokuoti teigiamus jausmus, tada forumas taps mūsų visų mokymosi pagalbininkas.

Leonas ll portretas

Sveiki,sakau gal Satja Sai Baba patartų ir išspręstų šiuos ginčus...
www.sss.vn.ua

Joga portretas

http://www.manodieta.lt/naujiena/daugiausiai-kaloriju-sudeginancios-tren... čia rašo, kad joga degina kalorijas :) noriu užsiimti joga, o taip pat ir numesti šiek tiek svorio, žiūrėjau youtube video su jogos pratimais metantiems svorį, tačiau jie man nepasirodė tokie, kurie efektyviai degintų kalorijas. Įdomu, ar tikrai užsiimant joga galima ir mesti svorį...sportuoti išvis nelabai mėgstu, todėl pamaniau, kad joga man, kaip atsipalaiduoti norinčiam žmogui pats tas.