irgi naujokas...

aš pradejau užsiimineti asanomis (iš šito puslapio) kad pasiekčiau geresne fizine būkle. bet paskaitaliojau čia ir atrodo kad labai didele reikšme daro visas sitas psihologinis(nežinau nei kaip pavadinti) dalykas jei aš jo nepraktikuosiu o tik asanas atlikinesiu, padės?

ar reiketu visdeltu ir tuo visu kitu uzsiimti? aš jei ka darau be mokitojo pagal interneta

Forumas: 
Mavros Gatos portretas

Darykite pratimus su noru, su geromis mintimis ir įsivaizduokite, aiškiai matykite tai, ko norite pasiekti. To pilnai užtenka. Po 2-4 savaičių jausite rezultatą.

Wika portretas

Esu išbandžiusi jogą vaikystėje, specialiuose kursuose.Bet po kiek laiko apleidau viską.Dabar vėl noriu pradėti, bet nežinau nuo ko.Jei vadovausiuos Jūsų svetainėje pateiktais pratimais, ar man pavyks viską atlikti teisingai? Nepakenksiu sau?

Mavros Gatos portretas

Gerą bendrą supratimą kaip teisingai daryti pratimus galima gauti čia ir čia (anglų k.).

taipogi čia (rusų k.).

Pratimus rodo patyrę instruktoriai. O apie 3 grupių pratimų kompleksą skaitykite čia: http://joga.365.lt/node/181 Darykite pratimus tiksliai, neverskite kūno temptis per skausmą, ir pratimai bus naudingi. Be to, po kažkiek laiko turėtų atsirasti ir asmeninis pojūtis -- "darau teisingai ar ne".

Jeigu savimi nepakankamai pasitikite, yra toks geras variantas: mėnesį lankyti jogos klubą, o toliau daryti pratimus savarankiškai.

valerijus portretas

Norėčiau atskleisti keletą „paslapčių“ susijusiu su asanomis, kurie leis sąmoningiau ir tiksliau jas atlikinėti savarankiškai be jokių „mokytojų“ ir „dvasinių“ dalykų, ir netgi literatūros kam netrūksta fantazijos:
1) Asanų esmė tai lengvo skausmo sukūrimas, padėties užfiksavimas iki kol pajusite lengvus nepatogumus ir galiausiai atsipalaidavimas, kai pajuntame pasitenkinimą, malonumą, laimę(kas ir yra jų tikslas ir kartų teisingo atlikimo kriterijus). Tai daro kiekvienas žmogus ryte atsibudus, dar gulint lovoje.
2) Tas pats su kvėpavimo sulaikymu, nepatogumai keičiami pasitenkinimu.
3) Derinant abu, malonumo efektas didėja.
4) Tai yra hatha joga – priešingybių valdymas.

Sai portretas

Skausmas yra signalas, kad yra problema. Dirbti su skausmu negalima.
Hatha jogoje turi būti tik tempimas, jokio skausmo. Dirbti su skausmu ir jausti pasitenkinimą , tai psichologinis nukrypimas - mazochizmas.
Įdomu kaip gytų pjautinė žaizda, jei mes kasdieną ją vis praplėstume.

valerijus portretas

Dėja, Sai, nesupratai. Tempimas ir yra tas nepatogumas, lengvas skausmas, kurio dėka organizme skelbiamas pavojus(noras išsigydyti) ir visos gynybinės-gydymo jėgos metamos į tą vietą iš kur atėjo signalas, o atsipalaidavimas po jo tai išsigydymas kurį lydi pasitenkinimas(noro išsipildymas).

Sai portretas

Temptis galima ir be skausmo.

Yra kelios tempimo rūšys:
1. Lengvas tempimas (nedidelis dirginimas organizmui, kuris stimuliuoja)
2. Stiprus tempimas (didesnis dirginimas, kuris erzina organizmą)
3. Tempimas su skausmu (signalas, kad jau peržengta riba).
4. Tempimas su plyšimu (trauma).

Pradedantiesiems dirbti tik 1 režime.
Pažengę, kurie jaučia savo kūną dirba tarp 1 ir 2.

Deimante portretas

trupuciuka nesupratau,reikia darytis kad tau silpnai skaudetu:)?

valerijus portretas

Taip, nes skausmas tai kartų ir noras jo atsikratyti, o kai jis išsipildo(mūsų atvejų pilnai valdant situaciją), kaip ir kiekvienas noras, organizme įsijungia pasitenkinimo pajutimo mechanizmas.

Deimante portretas

o gal yra zinanciu kaip susidraugauti su savo pasamone:)?

Sai portretas

Sustabdyk savo sąmonės veiklą ir draugausi su pasąmone.

valerijus portretas

Iš pradžių reiktu suprast kas tai yra ir ar iš vis yra, gal tiesiog išgalvota? Man rodos tai tik papildomas balastas, kurio atsikračius, kartu su kitomis šiukšlėmis, gausi ko norėjai klausime.

ieskotojas portretas

Su kuom suprasti ? Kaip suzinosi yra ar nera ?

valerijus portretas

Atsikratik iliuzijų ir žinosi

Deimante portretas

kaip ju atsikratyt?kaip matot ne visi tokie patyre kaip jus:).as manau kad pasamone yra tikrai,tik nepradesiu vardint savo hipoteziu kodel taip ar taip,as tik nesuprantu,kaip tada sustabdyt samone?reikia labai gero atpalaidavimo pratimo,kad galeciau pamastyt,giliai pamasty...