Kada geriausia užsiimti joga?

Sveiki, jogos specialistai ir išmanytojai :D . seniai noriu paklaust dėl tinkamiausio laiko jogai. visur rašo (ir sako), kad geriausias metas - rytas. bet is praktikos žiūriu, kad ryte kūnas būna sustingęs ar sustiręs, žodžiu, asanas, kurias lengva daryti vakare, ryte tinkamai ir be įtampos būna sunku padaryti, ypač kurios susijusios su lenkimusi į priekį. Tai va, gal galėtų kas pasakyti, ką tai reiškia, ir patartų, ką daryti - gal reikia daryti vakarais (nors tai iš tikrųjų nepatogu, nes ne visada randi laiko, be to, po darbo būni išsekęs ir per Savasaną užmiegi :D ), o gal kūno "kietumas" rytais po kiek laiko praeis? :?:

Forumas: 
Atmananda portretas

Vėsus dušas ryte ir pasivaikščiojimas arba pabėgiojimas bent dvidešimt minučių :)

Ak portretas

Jei nori tapti jogu joga reikia ne užsiimti, o gyventi.

babaji portretas

Daznai kunas ryte buna sustires del to kad vakare pries miega buta stipriai pavalgyta. Arba su sveikatele jau nekas... Dar atejo mintis jog kunas buna isitempes nuo streso.

Ak portretas

Taip, tik Įsitempęs ir sustiręs tai ne tas pat. Kūnas dar turi ir savybe vis daugiau sustingti rytais didėjant amžiui. Bet tai visiškai netrukdo jogos praktikai. O neatsikračius streso asanų geriau nedaryti.

ieskotojas portretas

Pirma reikia skirti sumažėjusį lankstumą nuo "sustirimo". Akivaizdu, kad vakare "lankstumas" yra didesnis nei ryte - tai lemia jungiamojo audinio medžiaga, kurios konsistencija keičiasi veikiant kitiems (pvz: raumenų) audiniams. Tai ypač pastebima labai ilgai miegant. Būtent todel ir REIKĖTŲ tempimo pratimus atlikti rytais. Atliekant tempimo pratimus visu pirmą orientuotis reikia į atsipalaidavimą, visai nesvarbu kiek bepasilenktum... Paprastai teisingai praktikuojant lankstumas įgyjamas negreitai.

SeneBesmegene portretas

As darau joga ryte ir vakare. Ryte pirmiauia pasportuoju apsiviniojusi folija (kad isprakaituot ir issiblaskyti) po 1 sporto valandos einu nusiprausti ir dedu visokiu kaukiu veidui, gale ledo kauke akims tada labiau prasiblaskai. Darau visokius jogos pratimus nuo kuriu gali greitai prasiblaskyti tik truputi tingiu cia viska rasyti, nepyk, nes man pavargtu rankos, jau ir taip nemazai esu prirasiusi per sia diena. O vakare guliu ant grindu ar lovos issitiesusi, ramiai ir kluasau ramos muzikos, nebutinai jogos, svarbiausia, kad butu rami muzika, tada gerai atsipalaiduoji ir greitai uzmiegi. Gali dar kokios arbatos raminancios pagerti pries miega ir koki veido masaza pasidaryti ;)

ieskotojas portretas

Wow kokia improvizacija :) idomus zmogus turetum buti...