Emociniai toksinai

Vieno užsiėmimo metu jogos mokytoja pasakojo, kaip daugiau nei metus intensyviai jogą lankančios mokinės paklausė: „Klausyk, o kodėl tu tuo užsiimi? Ką tau duoda joga?“ O ji atsakė: „Iki jogos aš vargiai galėdavau išbūti su savo kolegomis darbe. O dabar su jais ištveriu beveik visą pusdienį“. Tai išgirdusi pamaniau, oho, puiki praktikos nauda. Tačiau kuo toliau, tuo labiau iki šiol mane erzinę dalykai erzina labiau ir, kas blogiausia, aš tai pripažįstu, neslepiu ir demonstruoju. Manipuliacijos mandagumu, juoku vardan juoko pavyksta vis rečiau ir pastebiu, kaip žmonės ima tuo stebėtis, klausti, kodėl tapau pikta. Nejaugi? O gal tokiu būdu man valosi blogi emociniai toksinai..?

Komentarai

Ziwile portretas

O gal pabandyk rasti būdų kaip tuos blogus emocinius toksinus prafiltruoti? Kodel aplinkiniai turetų kenteti nuo tavo teršalų ?...:)

Agnite portretas

Butų puiku, jei galėčiau viename kampe išsipykti, o kitame - šypsotis. Bet dabar toks jausmas, kad visos emocijos ir jausmai apsigyveno viename kambaryje ir aš nebesugebu vienam svečiui rodyti tai vienos, tai kitos. Gal aš iš tiesų esu piktas žmogus, kaip dažnai juokais garsiai pasakau. O kai pati tuo įsitikinsiu, galėsiu keisti.

asrama portretas

Manau, kad visgi gali būti kad tai emociniai toksinai. Dabar viskas intensyviau pradėjo šalintis, išsijudino. Tad gali tik džiaugtis, kad ne veltui tiek laiko skyriai praktikoms. Puikus rezultatas. Ir svarbiausia, kad pastebėjai. O kiek tu laiko užsiėmi Joga ?Kiek kartu per savaite ? Gal kas diena darai ? lb įdomu per kiek laiko tokį rezultatą maždaug galima pasiekti

sai2 portretas

Nuo jogos tokių reiškinių negali būti. Arba tai joga, kuri ne joga.
Emocijos tai organizmo reakcija į aplinką. Joga emocijas mažina. Žmogus tampa ramesnis, mažiau piktas. Daugiau atsiranda adekvatumo.

Indija portretas

Bingo.
Arba žmogus, tuo užsiiminėdamas, kažką daro ne taip, kaip reikia daryti, arba daro tai, ko jam nereikia daryti. Niekas išsijudinti negali, emocijos nėra savastis, o praktikos jas ne slopina, o išplauna, nukerta emocinių reakcijų grandinę ir atneša bespalvį stabilumą.

Agnite portretas

Oho, tiesa pasakius, nuliūsčiau, jei pasitvirtintų, kad joga man ne į naudą. Visgi, labai norėčiau tikėti, kad visi šie vykstantys procesai yra nauja pažintis su savimi. Su savimi tokia, kokia esu. Kas sakė, kad vidiniai atradimai visuomet malonūs..? Pasikartosiu: viliuosi, kad taip save pažinusi galėsiu keisti.

asrama portretas

Nesijaudink Agnite, Viskas yra normalu, ir į gerą. Aš pati lankau kursus kur atliekami jogos, kvepavimo pratimai - ir tikrai pati patyriau, kaip išlenda užspaustos, užslopintos emocijos, pasireiškia emocinis nestabilumas. Joga padeda išjudinti užsistovėjusią energiją, blokus. Viską sukrutina, kas buvo sustingę ir pan, ir šalina lauk. Bet reikia turėti omenyje kad kiekvienam žmogui būna individualu. jeigu jauti malonumą eidama į jogą, ji tikrai nekenkia, o tik padeda :)

sai2 portretas

Praktikos metu atsipalaiduoja blokai ar susikaupusios emocijos. Bet tik teisingos praktikos metu.
Jei po praktikos emocinis fonas yra padidėjęs, vadinasi praktikos metu tik dar daugiau jų prikaupta.
Tokią praktiką nedrįsčiau vadinti joga. Netgi skaityčiau žalinga organizmui.

Agnitei siūlyčiau padaryti 1-3 mėnesių pertraukėlę. Pažiūrėti, kaip kūnas reaguos.

Fata Morgana portretas

Sveiki :) aš siūlau išbandyti dar kelias kitas jogos mokyklas, gal kas pasikeis. Praplėsti akiratį - sveika.

Agnite portretas

Ačiū, aš irgi galvoju apie jogos klubo pakeitimą, taip pat planuoju daugiau laiko praleisti darydama asanas namuose. Manau, išsikrapštysiu. :)

Indija portretas

O kiek laiko tu bandai užsiiminėt joga? Kiek supratau iš tavo pasisakymų, Anandą lankai šiuo metu. O gal jau pasikeitė emocinė būklė?

Agnite portretas

Jogoje esu labai nauja. Nebus nė pusmečio. Todėl savo pakitusių emocijų priežasčių nenorėčiau ieškoti jogoje ar klube, kurį lankau. Man ši praktika labai miela. Tiesiog tikėjausi priešingo varianto - kad būsiu taikesnė, apatiškesnė tam, kas ne itin žavi ir pan. - tačiau išeina priešingai. Ir tikrai nieko tokio neatsitiko, kas mane dirgintų papildomai. Gal tiesiog per greitai norėjau rezultato. O gal visi šie procesai individualūs ir išsigyvens...

Indija portretas

Tai dar palauk.

mastercu portretas

Dabar paklausyk,Agnite,ir nusiramink.Jokie tai ne "emociniai toksinai"(ir iš kur tokį pavadinimą ištraukei?)Kada pradėjai praktikuoti ir daryti asanas,tavyje pradėjo akumuliuotis ir kauptis didelis kiekis energijos.Tavo energetinei struktūrai tai yra nauja,galima sakyti "šokas",ji yra dar nepripratusi prie tokio kiekio naujos švarios energijos.Ir kadangi tu praktikuoji visai neseniai,tavo energetinė struktūra dar neadaptavosi.Todėl ir jauti savyje emocinį nestabilumą,kuris pasireiškia susierzinimu,kartais pykčiu,agresija.Tai visai normalu,eini teisingu keliu.Praeis kiek laiko,priprasi prie energetinio krūvio,ir viską kaip ranka nuims.O ateis laikas,kada energijos susikaups tiek,kad jos pagalba įvyks samonės suvokimo ribų prasiplėtimas,ir tu pradėsi suvokti tai,kas buvo už tų ribų.Taip sakant pakilsi į aukštesnį lygį,kuris ilgainiui taps tavo normalia būsena.Paskiau praktikuojant energija toliau kaupsis,įvyks antras šuolis ir t.t.Beje,kaip supratau,lankai Anandą.Tam klube dabar dirbama pagal A.Siderskio programas,kiek žinau.Tai negi instruktoriai tau negali paaiškinti,kas tau darosi?Juk būtent A.Siderskis ir išaiškino liaudžiai šiuos dalykus.Man tai keista ta Ananda.

Deimante portretas

o kas liecia tibetieciu pratimus gali but taip pat su ta energija:)?nes istikruju blogai jauciuos....pikta,rekiu,nepatekinta viskuom...

mastercu portretas

Tibetiečių pratimai -tai ta pati dinaminė joga,taip vadinamos vinjasos.Žinoma tas pats.Jūs pabandykite kurį laiką palaikyti tą patį krūvį ilgiau,neforsuoti,kad organizmas priprastų.Ir dar:didelę reikšmę turi liežuvio padėtis darant asanas.Tai susiję su žmogaus došomis(šitą Jūs žinote iš Ajurvedos)Jei liežuvį laikote prispaudę prie gomurio priekyje prie pat dantų -tai vėjo taškas,ir tai neleidžia per daug organizmui perkaisti.Jei per vidurį gomurio-tai kūnas labai įšyla ir koncentruojasi energija.Todėl gali užaštrėti emocijos.Laikykit liežuvį prie dantų.Ir atsiminkit dar karta-neforsuokit.Geriau tą patį skaičių pakartojimų darykit ilgą laiką,kol kūnas visiškai su tuo susidoros.Pamatysit.Viskas susinormalizuos.Visą tai aš pats patyriau,todėl galiu drąsiai teigti.Sėkmės.Klauskit,kas neaišku.

Deimante portretas

aciu:),bet man paskutiniu metu labai liudna,gal prisidejo ir tai kad meciau rukyti:),bet nesieju savo emociju su situo ivykiu,todel manau kad per greit padidinau pratimu skaiciu.

Anele portretas

iš tikrųjų jau pajutau ...iš pradžių kaip toksinai išeina-pykčio, kitų žmonių vertinimu...bet vėliau jautiesi laisvesnis, mintys sviesesnės.