Sri Sri Ravi Shankar

Šri Šri Ravi Šankaras gimė 1956 metų gegužes 13 dieną Indijos Pietuose. Būdamas paauglys jis mokėsi pas daugelį žinomų dvasinių meistrų ir tapo Vedų literatūros specialistu. Įgijęs tradicinį išsilavinimą, būdamas 17 metų gavo mokslo laipsnius fizikos, chemijos ir matematikos srityse.

1982 metais, išėjęs iš 10 dienų tylos, jis pasiūlė žmonijai "Nuostabią dovaną" - Sudaršan Kria - kvėpavimo praktiką, kuri greitai pelnė platų pripažinimą. Mokytojo pasekėjų nuomone, ši kvėpavimo technika yra ne žmogiškosios kūrybos vaisius, o Dieviškasis pasireiškimas. Keletą metų Ravi Šankaras praleido su Macharišiu Macheš Jogi, Trancendentinės Meditacijos Mokyklos įkūrėju, o vėliau buvo Dieviškosios Mokyklos prie Jėlio Universiteto konsultacinės tarybos nariu ir vadovavo Tarptautinei religijų konferencijai Kiote, Japonijoje. 1995 metais Ravi Šankaras kalbėjo Jungtinių Tautų 50-tyje.

Nuo susiliejimo su Dieviškuoju patirties devinto dešimtmečio pradžioje jis keliauja po visą pasaulį pasakodamas apie savo mokslą: "Mes dažnai galvojame, kad kada nors ateityje po mirties mes sutiksim Dievą. Tačiau Dievo reikėtų ieškoti dabar savo širdyje."

1982 metais jis įkūrė tarptautinę nekomercinę organizaciją "Gyvenimo menas", kuri turi ypatingą konsultacinį statusą prie Jungtinių Tautų Tarybos ekonomikos ir socialinių klausimų srityje. Organizacija turi akredituotus atstovus Jungtinių Tautų padaliniuose Niujorke, Ženevoje ir Vienoje. Be to, "Gyvenimo menas" yra oficialus konsultantas kartu su Tarptautine Sveikatos Organizacija, plėtojančia Tarptautinę sveikatos politiką XXI amžiuje. "Gyvenimo meno" veiklos tikslas yra žmogiškųjų vertybių vystymas ir tuo pačiu agresijos ir konfliktų šalinimas visame pasaulyje. Jos kursuose dalyvavo daugiau nei milijonas žmonių.

Komentarai

aeveriuteee portretas

praejau "gyvenimo menas" jogos I dalies kursus, tai ,ka ten patyriau buvo labai stipru, ju stiprus mokytojai, manyciau profesionalai......praktikuoju jau 3men. Medituodama jauciu dideli malonuma!!! Siulau visiems, kas dar neapsisprende kur jogos ismokti ;) mazyte reklamele "gyvenimo menas" uz nuostabia savaite praktikuojant joga. Tokio atsipalaidavimo kitur net negaliu prisiminti......10 balu!!!
Indija portretas

Kaip gali manyti, kad jie profesionalai, jei neturi su kuo lyginti? Praktikuoji tris mėnesius? Medituodama jauti didelį malonumą? Ar bent suvoki, ką sakai? Na, akivaizdu, kad ne. Sako miniai zombių, kad jie medituoja- ir jie medituoja, sako, kad atsipalaiduoja- ir jie atsipalaiduoja, tikriausiai lieps ir " nušvitimą" patirti, ir , aišku, jie jį patirs, kaip gi kitaip. Visada žavėjausi rytiečių charizma apsukti mus aplink pirštą kaip siūlelius. Ir kažko visi pranašai iš Indijos grūdasi į Ameriką, logiška, amerikietį paveikti lengviau nei europietį. Na bet ir pas mus atsiranda tokių, kurie vat štai ima ir medituoja, net nesusimąstydami, kas per velnias ta meditacija, ne jos terminas, bet pats procesas, jos šaknys, tradicijos, manifestacija savoj-kilmės- aplinkoj. Ir svarbiausia, kokie jos produktai ir rezultatai. Fiziškai silpnam ir savęs nevaldančiam žmogui net pagalvot apie meditaciją negalima. Na, bet kam tai rūpi, jei gražiaveidis mokytojas pasakė, kad rekia medituoti, nieko tokio, jei tai sunaikins paskutinius savivokos lašelius ir pakirs tiek kūną, tiek ..apskritai, viską. Juk lengviau įsijungti į bandą ir sekti paskui piemenį, nei tapti sau piemeniu ir banda išmokus valdyti protą.
Fox portretas

oho!:) emocijų ir išankstinių nuostatų kratinėlis berods būsias? :) Pateiksiu ir savo pamastymus: meditacija - tai ne gyvenimo akimirka kai tu nurimęs ir susiderinęs bendrauji su savo vidiniu dieviškumu, tai gyvenimas, kuriame tu pastoviai jauti ryšį su savo dieviškumu. Tam nebūtina nei save valdyti nei būti fiziškai stipriam. Žmogus jau yra tobulas, koks jis beatrodytu iš šalies. Meditacijai reikia meilės sau ir kitiems. Jei tu myli save tokį kos esi, sugebėsi myleti ir kitus. O meilė ir džiaugsmas daro stebuklus - tai dieviškumo apraiškos (ir koks gi ten skirtumas iš kur tai ateina, juk kažkas iš kažkur turi ateiti :) )
Indija portretas

Tamsta kalbat ne apie meditaciją. Kalbat apie laimingą, kupiną šviesos ir dieviškumo gyvenimą, stabilumą ir džiugesį mylėti. Aišku, tai galima metaforiškai vadinti meditacija, daug kas šį žodį vartoja, net sodininkai gėlytes myluodami ar grybautojai skrodžiantys mišką. Bet tai ne meditacija. Mes praktiškai neturim prieigos prie meditacijos. Nes nėra mokytojų, o meditacija be mokytojo- neįmanoma. Meditacija yra gyvenimas arba mirtis, tai išėjimas į mirtį- šiuos žodžius išgirdau iš vieno vienuolio, tai pasakęs, jis prisidėjo pirštus prie kaklo, nes paprasčiausiai nėra garsinio pavidalo išraiškos tam, kas yra meditacija. Meditacijos mokomasi, sunkiai ir ilgai. Palūžta stipriausi vyrai, meditacinės praktikos daugelį nudangina į beprotnamių palatas. Nes meditacija įmanoma tada, kai nebėra net menkiausio noro, kai nebėra nieko- "sėdu, nes noriu mylėti, nurimti, surasti save, geriau gyventi". Kitaip šio užsiėmimo pasekmės būna liūdnos. Tai, ką žmonės gauna ir daro tariamuose Lietuvos ir ne tik meditacijos centruose, tėra žaidimas, kuris sukelia šypseną tiems, kurie šiek tiek nutuokia apie šią techniką ( tas šiek tiek gali būti kad ir 20 metų tarnystės vienuolyne, kur meditacijai per dieną skiriama ne valanda ar dvi). Manyčiau, kad painiava kyla tuomet, kai imi kažką vadinti kitu vardu, šiuo atveju, kai vartoji žodį meditacija visiškai nenutuokdamas, kas tai yra. Nes knygutės, filmukai ir šarlatanai to išaiškinti negali. Tik keista, kodėl tiek daug žmonių šitaip veržiasi į "meditaciją" ir pasiduoda visokiems ramybės centrams atmesdami ir ignoruodami faktą, kad kažkodėl rimtų meditacijos technikų adeptai yra suvaržyti slaptumo įžadų ir daug metų šliaužia keliais, kad gautų praktikų mokymus? Aš nepretenduoju į meditaciją ir į ją žiūriu su sveiku susidomėjimu pro tyrinėtojo perspektyvą. Ir stengiuosi nesiremti mano pačios "nečiupinėtais" mokytojais ( kad ir Siderski :) ) , bet dalinuosi žiniom, kurios nugulė į mano galvą per tiesioginį, ne fanatinį, o mokslinį kontaktą su tam tikrais žmonėmis. O visa tai parašiau todėl, kad negalėjau neparašyti :) Atmeskit arba priimkit :)
Indre Devi portretas

:DDD Saunu taip savim pasitiketi ir pretenduoti i absoliutu zinojima :)
sai2 portretas

Daug "prašvitusių" žaidžia meilės jausmu, kuris sukyla tam tikromis priemonėmis suaktyvinus užkrūčio liauką (dar vadinama širdies čiakra). Ta liauka būna aktyvi vaikystėje. Ji išskiria tam tikrą hormoną (galim vadinti narkotiku). Tokiais paveiktais žmonėmis lengva manipuliuoti, kaip vaikais. Jų kritiškas mąstymas uždubasintas meilės narkotikų ir uždėti be galo dideli rožiniai akiniai.
Mavros Gatos portretas

> tikromis priemonėmis suaktyvinus užkrūčio liauką (dar vadinama širdies čiakra). Tai labai vertingas sugebėjimas. Pasidalinkite savo žiniomis. Papasakokite, kaip suaktyvinti užkrūčio liauką.
sai2 portretas

Vertingas sugebėjimas būtų valdyti. Tai pasiekiama darbu. O suaktivinti kreipkitės į Šankarą, Matadži, Ošo ir etc....
mastercu portretas

Galiu papasakoti,kaip tai daro daosiai.Jie atlieka į užkrūčio liaukos sritį stprius smugius į krūtinę,kelis šimtus kartų.Atrodo paprasta,bet efektinga.Gali tai daryti partneris,gali masažuotojas,gali ir pats.Tik iš pradžių nepersistenkit.Po truputį,palengva,kiekvieną dieną.Smūgio stiprumas ir dažnis individualiai,bet ne per silpnai,turi būti giluminė vibracija.Plačiau apie tai pas poną Manteką Čia :)
Indija portretas

O kokia to prasmė? Kas būna po to? :)
sai2 portretas

Vergija.
mastercu portretas

Kadangi vaikysteje užkrūčio liauka atsakinga už imuninę sistemą,tai vėl ją suaktyvinus,ji atlieka tas pačias funkcijas.Sveikata,ilgaamžiškumas-argi to maža?Sai-aš maniau,kad tu protingas,tik aštrialiežuvis,bet tu pasirodo kvailas.Atleisk,bet kitaip tavęs apibūdint negaliu.Bet tai tik mano subjektyvi nuomonė.Gal kas mano ir kitaip.Dar kartą atsiprašau :)
sai2 portretas

Užkrūčio liauka atsakinga ne už imuninę sistemą. Kadangi ji tampa neaktyvi, visi suaugę neturėtų imuninės sistemos, o taip nėra. Masterku - vertini pagal save? :))) Esmė ne suaktyvinti, o mokėti valdyti ir panaudoti pagal paskirtį.
mastercu portretas

Gal gali nurodyti,kaip ishmokti valdyti liaukas?Ash niekaip negaliu rasti medziagos.O kaip panaudoti neaktyvia liauka pagal paskirti galva neishnesha.
sai2 portretas

Tik netrukdyk liaukoms, o jau jos atlieka savo funkcijas idealiai. Vis tik milijonai metų evoliucijos....
MantasK portretas

oj sai sai.. :D karsta sirdis ir saltas protas, tik taip i dangaus karalyste. o pas tave saltas protas ir salta sirdis :) meile apie kuria yra kalbama, tai ne jausmas, tai ne ta filmu meile, isigilink pradzioj pries kritikuodamas ;)
sai2 portretas

MantaiK - iš kur žinote tai ką sakote? Iš kur žinote kaip patekti į dangaus karalystę? Tai kodėl jūs dar žemėje? O gal jūsų žinios ne tos?
MantasK portretas

zinok isklausinejau saves tiek kiek galejau. apsitojau ties tuo, kas labiausiai itikinama, kas bendra visoms religijoms, visiems mokymams ir kas pagal asmeninius potyrius duoda greiciausius rezultatus :) meile tai ne jausmas, meile tai busena, kai nebelieka visus jausmu, kai esi tuscias ir kiauras, kai nematai skirtumo tarp saves ir kito. to ka kalbu patirti 100% neteko, bet buvo netoli, tai patikek visi jusliniai malonumai pries tai nublanksta. ir tai ka tu sakai - kontroliuoti. yra kaip yra ir jokios minteles apie kazkoki kontroliavima..
Indre Devi portretas

grazi busena... :)
Fox portretas

O tas gyvenimas, kuri vadini tikrąja meditacija - ar jis linksmas, kupinas meilės? Labai atsargiai vertinu žodžius - neįmanoma. ("meditacija be mokytojo - neįmanoma"). Arba, kai sako - nesamonė! Tokie žmonės nemeluoja ir nebando suklaidinti kitų, bet, galimas daiktas, kad jie patys kažko kolkas nesuvokia. Kad ir žodis - nesamonė, signalizuoja, kad pas žmogų nėra samonės, kuri suvoktu tai, ką jis vadina nesamone. Turbūt girdėjot, kad pasamonė neskiria teiginio nuo neiginio. Sakysi nenoriu, o ji fiksuos - noriu. Manau, kad tokie veiksmai arba žodžiai, kurie veda pire apribojimų, nenuves ten, kur siela jausis laisvesnė.
MantasK portretas

Na taip, meditacija be mokytojo neimanoma didziajai masei zmoniu. Jei vyrauja poziuris, kad kalti visi kiti tik ne as tai apie kokia savarankiska meditacija galima kalbeti? Sukils is vidaus kokia neigiama emocija, tai kokia pirma reakacija? Iskart prades rekti "ka ji su manim padare. ka tas sarlatanas su manim daro" ar dar ka nors. Kai prisiimi atsakomybe us visus savo veiksmus, visas nuotaikas, visas busenas ir supranti, kad kitu atsakingu nera ir negali buti, tada situacija radikaliai pasikeicia ;) Na bet Indija aisku siek tiek persude :D
Indija portretas

O taip, ir staiga savyje surandi prigimtinį gebėjimą naudotis iš kažkur tavyje atsiradusiomis meditacijos technikomis ir pajunti beribę meilę tobulam pasauliui. Kai prisiėmi atsakomybę už viską, tai prisiėmi atsakomybę, o ne naują gebėjimą vienam ar kitam dalykui. Nevyksta radikalūs pokyčiai, vyksta radikalus galimų radikalių pokyčių supratimas, Jei manot, kad labai persūdžiau, tai tada niekada nebandykite ieškoti rimtos informacijos apie meditaciją ir pačios meditacijos, nes tikriausiai tai, ką surasit (jei surasit), jus labai labai išgąsdins. nebent norit būt išgąsdintas, o tai sveikintina.
Indija portretas

Čia tikriausiai man. Pats žodis yra ribota forma, o veda, manau, už žodžio besislepianti idėja ar konceptas. Bent jau nurodo kryptį. Kad meditacija neįmanoma be mokytojo, sugalvojau ne aš, nors tai nieko nekeičia, nes su šiuo teiginiu sutinku 100proc. Nebent žmogus turi tam tikrų galių ir atminties ryšį su praeitu įsikūnijimu, žodžiu, yra naturaliai linkęs ir išrinktas tam. Bent jau šitaip retkarčiais nutinka ten, kur nėra žiemos. Sakyt nesąmonė- negerai? Sakau nesąmonė, kad galima jogos išmokti iš knygų, nesąmonė, kad be darbo bus rezultatai etc. Gal būt kai kurie dalykai iš tikrųjų yra nesąmonė? Kokie veiksmai veda prie apribojimų? O jei tarkim tūlam žmogėnui pasakytų onkologas, kad be tokios ir tokios operacijos jam pasveikti neįmanoma-tai neteisinga? Reikia įvertint šį žodį? Meditacijoj nelieka vietos plepalams apie laisvesnę sielą.O kai kurių laisvesnė siela gali būt ir vandens parke ar kalnuose. O kai kurie neturi sielos, nes patys yra siela. Beje, čia ne į temą, bet skaitinėdama Siderskio pasisakymus taip pat radau teiginį, kad meditacija žeidžia žmogų, jei yra daroma turint savo tikslą ar norą, kaip kad girdėjau iš vieno žmogėno, tarnaujančio vienam ordine toli toli už Lietuvos. Įdomu, koks turi būti, kad imtumeis meditacijos...
Fox portretas

Taip, sutinku. Žodis - labai ribota informacijos perteikimo ir bendravimo forma. Bet žodis, tarsi kodas, nurodantis informacijos pobūdį. Visi neiginiu prasidedantys žodžiai, rodo, kad aš tuoj sužinosiu kažką, ko negaliu daryti (o kartais negaliu net apie kažką galvoti). Ribotumas (man asmeniskai) tarsi signalizuoja, kad tai ne tas kelias, kuriuo norečiau eiti. Jei meditacija neįmanoma be mokytojo, tai kurių galų man ji reikalinga. Vienok, manau, kad suprantu ką tu turi omeny. Į šį reikalą galima pažiūrėti ir iš kito taško. Teigiama - kai mokinys pasiruošęs, mokytojas pasirodo! Tai visiškai skirtingas dalykas nuo - "meditacija neįmanoma be mokytojo!" Žodžiai - "negerai", "neteisinga", "neįmanoma", yra sugalvoti žmogaus ir taikomi reiškiniams, kuriuos tas pats žmogus vertina. O reiškiniai patys savaime yra neutralūs. Ir nesvarbu ar tai sako onkologu vadinamas žmogus, ar psichatru ar dar kokiu nors įmantriu terminu "pasidabinęs". Manau, kad tai, ka mes matome kaip žmogų yra ne kas kita, kaip sielos ekspresija. Sutinku, kad mes neturime sielos, nes patys esame siela. O meditacijja, nėra tikslas ar priemonė tikslui pasiekti. Ji tiesiog "atsitinka", nes kaip ir viskas šiame pasaulyje ekzistuoja ne dėl kažkokio konkretaus tikslo, bet dėl pačio buvimo.
Fata Morgana portretas

Sveika :) gal galėtum daugiau papasakoti apie mokslinį kontaktą su minėtais žmonėmis?
Leonas ll portretas

Kalbėk atlaidžiai,nesakyk,jei gali,nemalonios Tiesos...
Leonas ll portretas

Jeigu pastebi kituose tai kas tave erzina,tai tas yra ir tavyje... Sutinku-Meilė ir Tikėjimas daro stebuklus...
tomasss portretas

taigi cia tik apsimetelis
Arwen portretas

Sutinku su Tavimi Fox 100% - super pasakyta!